KURŠIŲ NERIJOS MARŠRUTAS

« Atgal

Klaipėda – Juodkrantė – Pervalka – Preila – Klaipėda (3 dienos, ~55 km arba ~110 km)

Aprašymas (JPG paveiksliukas)

PDF icon Parsisiųsti „pdf“ failą

Pradėję kelionę Klaipėdoje, keltu persikeliate į Kuršių neriją (dviračiai keliami NEMOKAMAI!!!) ir, gėrėdamiesi smėlio kopomis, pušynų prieglobsčiais, jūros bei marių vaizdais, pasieksite Nidą. Pakeliui aplankysite Kuršmarių pakrantėse išsibarsčiusias gyvenvietes – Juodkrantę, Pervalką, Preilą, užsuksite į Raganų kalną, pamatysite mirusias kopas, kormoranų ir pilkųjų garnių perimvietes. Erdvūs paplūdimiai vilios pailsėti ir atsigaivinti jūros bangose.

Iš Nidos grįžtate atgal į Klaipėdą vienu iš keletos būdų:
į Klaipėdą pasirinktinai vienu iš daugelio būdu:

1. dviračiais tuo pačiu maršrutu per Kuršių neriją (patrauklu sportiškiems žmonėms arba tiems, kas važiuoja į Nidą su nakvyne)

2. Naujiena!!! "Smiltynės perkėlos" naujuoju laivu - katamaranu "SMILTYNĖ" (www.keltas.lt, iš Nidos išplaukia 12:30 ir 18:30, atstumą įveikia per 2 val. 15 min.) - įmanoma nuo gegužės 31 d. iki rugpjūčio 31 d. (rugsėjo mėn. katamaranas plaukia tik savatgaliais po 1 reisą per dieną);

3. galite pasinaudoti visuomeninio transporto paslaugomis - iš Nidos į Smiltynę dažnai kursuoja didelės talpos vietiniai autobusai, kurie už simbolinį mokesti autobuso bagažinėse perveža dviračius. Iš Nidos į Klaipėdos autobusų stotį (ir atvirkščiai) važiuoja "KAUTROS" ir "TOKS'o" kompanijų autobusai su specialiais dviračių laikikliais ant autobuso galo - 2014 m. iš Klaipėdos išvyksta 10:55 ir 11:15, Iš Nidos - 15:15 ir 16:30). "KAUTRA" veža dviračius nemokamai!!!
autobusu Nida-Klaipėdos AS arba Smiltynė ("KAUTRA" veža dviračius NEMOKAMAI!!! iš Nidos 16:30, iš Klaipėdos AS į Nidą - 11:15; vietiniai autobusai, kursuojantys tarp Nidos ir Smiltynės veža dviračius bagažinėse už keletos Lt mokestį);

4. Galite rinktis ir ketvirtąjį grįžimo į Klaipėdą variantą – persikėlus laiveliu per Kuršių marias į Minijos www.mingeskaimas.lt arba Ventės kaimą www.ventaine.lt kitame Kuršių marių krante, tęsiate dviračiais kelionę pamariu. Tai grįžimas dviračiu ilgesniu ir sunkesniu maršrutu be dviračių takų (~60-65 km) per Kintus-Dreverną-Priekulę-Dituvos sodus (pagrindinis PDT maršrutas nuo Priekulės per Šernus nerekomenduotinas dėl blogos kokybės šunkelių ir pavojingo transpoorto eismo kelyje Šernai-Lėbartai). Šios kelionės metu būtinai aplankykite „Lietuvos Veneciją“ – Minijos (Mingės) kaimą bei užsukite į Ventės ragą, kur išvysite pamario žvejų krašto įžymybę – vieną seniausių Ventės paukščių žiedavimo stotį.
Nakvynių ieškokite Neringoje (1-2 naktys) arba Nemuno deltoje - Ventėje, Šturmuose arba Kintuose (1 naktis).

Kelionės dviračiais paslaugų paketą ar atskiras paslaugas (dviračių nuomos, dviračių ir bagažo transportavimo, nakvynės, maitinimo, kelionės vadovo, laivo per Kuršių marias ir kt.) galite užsisakyti per šias specializuotas turizmo agentūras ir dviračių nuomos kompanijas Klaipėdoje arba Vilniuje:

Dėl išsamesnės turistinės informacijos kelionės metu ir Pajūrio dviračių trasos leidinių, kreipkitės į šiuos turizmo informacijos ir lankytojų centrus Klaipėdoje ir Neringoje: