www.BaltiCCycle.eu

Information & Service
Lietuva

Pažinkite Lietuvos pajūrį iš naujo - keliaudami Pajūrio dviračių trasa!

Jūsų laukia įspūdinga daugiau negu 200 kilometrų ilgio Pajūrio dviračių trasa, kuri pirmoji šalyje 2006 m. oficialiai įteisinta ir paženklinta specialiais dviračių trasos ženklais. Ji driekiasi per visą Lietuvos pajūrį – nuo Būtingės šiaurėje iki Nidos pietuose bei pamariu nuo Klaipėdos iki Rusnės salos.

Pajūrio dviračių trasą sudaro trys skirtingos atkarpos, susitinkančios Klaipėdoje:

  1. Nuo Klaipėdos iki Nidos (~ 50 km per Kuršių neriją);
  2. Nuo Klaipėdos iki Būtingės (~ 50 km per Pajūrio regioninį parką ir Palangą);
  3. Nuo Klaipėdos iki Rusnės salos (~ 110 km palei Kuršių marias ir po Nemuno deltą).

Pirmosios dvi dviračių trasos atkarpos veda puikiai įrengtais asfaltuotais dviračių takais beveik palei visą Lietuvos pajūrį (trūksta tik keletos atkarpų Karklėje, tarp Šventosios ir Būtingės, ir Klaipėdos mieste, kur kai kurie dviračių takai ne tokios geros kokybės, pvz., centrinėje H.Manto g.).

Trečiojoje atkarpoje, išskyrus Klaipėdą, dviračių takų beveik nėra, didžioji jos dalis sutampa su esamais automobilių keliais (daugiausia žvyrkeliais), tačiau ši atkarpa ypač įdomi savo kultūros paveldu ir unikalia Pamario gamta, yra galimybė kombinuoti šią atkarpą su kitais maršrutais, pvz., keliaujant žiediniu maršrutu Pamariu ir Kuršių nerija (vasarą kursuoja laivai pagal grafiką tarp Nidos Kuršių nerijoje ir Pamario uostelių - Ventės, Mingės, Uostadvario). Pasirinkę kelionei šią dviračių trasos atkarpą, nuo Klaipėdos iki Priekulės keliaukite alternatyviu vietos dviratininkų dažais pažymėtu geresnės kokybės dviračių maršrutu per Kairius ir Dituvos sodus, o ne pagrindiniu trasos maršrutu per Šernus. Pastarasis trasos maršrutas buvo neatsakingai pravestas bekele per pievas palei Minijos upę ir kitais smėlėtais keliukais, kurių kokybė per 10 metų po trasos įrengimo tik pablogėjo, o trasos ženklai buvo suniokoti ir neatstatyti (kita vertus, ši trasos atkarpa gali būti įdomi orientacinio sporto ir bekelės mėgėjams).

Pasirinkti savo kelionės maršrutą Pajūrio dviračių trasa (atsargiai su trečiuoju maršrutu!) jums pagelbės vietinių dviračių turizmo ekspertų paruoštos rekomendacijos su tipinių maršrutų pavyzdžiais, o 50 lapų storio spalvotas kelionių dviračiais vadovas, kuriame atrasite detalius Pajūrio dviračių trasos atkarpų aprašymus ir žemėlapius masteliu M 1:50 000, padės jums kelionės metu nepasiklysti. Dėl leidinių kreipkitės į turizmo informacijos centrus pajūrio regione ir Klaipėdos dviračių nuomos centrą. Daugumą publikacijų „pdf“ versijoje galite parsisiųsti iš šio tinklalapio.

Judėk į priekį savo jėgomis!
Sėkmės kelionėse!

Šis interneto puslapis paruoštas ir visi leidiniai išleisti Europos Sąjungos PHARE 2002 programos lėšomis, įgyvendinant projektą „Vakarų Lietuvos dviračių trasos rinkodara bei vadovo dviratininkams leidyba“.