www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas

Vasaros žygis dviračiais‘2008 m.
Liepos 26 - rugpjūčio 03 d.

Kauno Velomanų klube kilo idėja apvažiuoti Lietuvą. Važiavimas būtų turistinis, ne sportinis ir ne rekordų siekimas J Kadangi bendras Lietuvos sienų ilgis 1732 km, o turistaujant gausis ir 2000+ km, nusprendėme važiuoti etapais, per kelis metus. Nes nėra laiko apvažiuoti vienu kartu per mėnesį.

Kam įdomu ir norite dalyvauti, žymėkitės savo kalendoriuose.

1. Pradžia: 2008 m. liepos 26 d. šeštadienį Kalvarijoje 11 val. miestelio centre esančiame parke.

2. Pabaiga: rugpjūčio 3 d. vakare Vilniuje prie geležinkelio stoties.

3. Preliminarus maršrutas
(bus patikslintas su nakvynės vietomis ir kiekvienos dienos atstumais):

Kalvarija-Sangrūda-LT/PL pasienio kaimai ir juos jungiantys keliukai-Galiniai-Janaslavas-Kučiūnai-Dzūkijos nac.parko miškai ir kaimai su juos jungiančiais keliukais-Kapčiamiestis-Sventijanskas- Gerdašiai-persikėlimas per Nemuną Druskininkuose-Švendubrė-vėl Dzūkijos nacionalinio parko miškai ir kaimai-Latežeris-Kabeliai-Katra- Dubičiai-Balbutai-Panočiai-Eišiškės (arba iki Šalčininkų jei užteks laiko)-Šalčininkai-Vilnius (traukiniu į Kauną).

4. Pagrindinis žygio akcentas - važiavimas kiek galima arčiau pasieniu, nuostabieji Dzūkijos miškai ir kaimai, gamta.

5. Įdomios vietos: Kalvarija (senamiestis, parkas, sinagogų kompleksas); D.Mazurkevičiaus Jotvingių muziejus prie Kybartų km.; Galadusio ež. pasienyje su Lenkija, Ūdininkų piliakalnis, Kapčiamiestis su E. Pliaterytės kapu ir etnografiniu muziejumi, Dzūkijos etnografiniai kaimai, Druskininkai, Raigardo slėnis, Dzūkijos nacionalinio parko gamta.

Papildoma informacija:

6. Keliai:
Kelionės maršrutas kiek galima arčiau Lietuvos pasieniu, keliai pagrinde žvyrkeliai, miško keliai (labiau LT/PL pasienyje ir Dzūkijos miškuose). Arčiau Vilniaus daugiau asfalto.

Atstumas per dieną ~60-80 km, tempas turistinis su aplankymais ir pasižvalgymais. Visi gali važiuoti individualiai ar grupelėmis savo tempu, kiekvienas turės žemėlapį ir žinos kur rasti nakvynės vietą. Kam maršrutas nepatinka, gali pasirinkti alternatyvinį kelią ir atvažiuoti į stovyklą savais keliais. Judėjimo laisvė. Pagrindas - bendros nakvynės vietos.

7. Nakvynė

Nakvynė palapinėse, kur bus sutarta ir patogu pagal maršrutą. Todėl dalis nakvynių gali būti mokama, jei to pareikalaus stovyklaviečių ar žemės savininkai. Nakvynės vietos suderintos iš anksto.

8. Lydintis transportas.

Planuojama, kad bus lydintis transportas (mikroautobusas). Už jo paslaugas reikės mokėti, visiems žygio dalyviams dalinantis transporto išlaidas bendrai. Lydintis transportas veža pagrindinius grupės daiktus nuo stovyklos iki stovyklos. Esant reikalui, paima sulūžusį dviratį ar susižeidusį/susirgusį dviratininką. Vairuotojo teises turintys dalyviai paeiliui vairuos transporto priemonę pagal susitarimą, nes atskiro samdomo vairuotojo nebus.

Patartina važiuoti tik su kelionėms pritaikytais dviračiais (bagažinė, krepšiai daiktams, kt.), kad esant reikalui galėtumėte patys vežtis savo daiktus.

9. Bendros žygio išlaidos

Kitas bendras žygio išlaidas sudaro maršruto žvalgymas, žemėlapių parengimas kiekvienam dalyviui, bendra pirmos pagalbos vaistinėlė visai grupei, nakvynių išlaidos visai grupei. Jei važiuos ~20-30 žmonių, manau kad šitos išlaidos asmeniui bus ~ 50-100 lt. Kokios jos bebūtų, grupė jas dalinasi bendrai. Galima prisijungti ir atsijungti kaip kam patogu, tačiau bendromis žygio išlaidomis teks pasidalinti, jei kartu važiuosite minimum 3 dienas ir ilgiau.

10. Asmeninės išlaidos yra:
maistas, gėrimai, bilietai į lankytinas vietas, dviračio priežiūros ir kelioniniai reikmenys, atvykimas-išvykimas, kt.

11. Kiekvienas žmogus savarankiškai pasirūpina visais savo daiktais (palapinė, paklotukas, miegmaišis, dviratis ir jo priežiūra, kuprinės, maistas, viryklė, kt.).

Būtina turėti dujinę ar skysto kuro viryklę, nes kai kur nebus galima kurti laužų.

12. Dėl papildomos informacijos kreiptis e.paštu:
linas [eta] dviratis . lt.

Patikslintos nakvynės vietos ir kiekvienos dienos maršrutas su atstumais bus skelbiami vėliau, 2008 m. gegužės-birželio mėn. viešai dviratininkų ir turistų e-forumuose ir užsiregistravusiems dalyviams.

13. Registracija
Registracija į žygį yra pageidautina, bet 100 % neprivaloma. Registruotiems dalyviams patogioau pateikti visą patikslintą informaciją :-)

14. Dalyvių atsakomybė
Kelionės metu žygio dalyviai atsako patys už save, savo asmeninį ir daiktų saugumą. Organizatoriai neprisiima atsakomybės dėl dalyvių sveikatos sutrikimų kelionės metu, dėl asmeninių daiktų ir inventoriaus apsaugos, dėl dalyvių padarytų veiksmų.

Kiekvienas dalyvis privalo važiuoti tvarkingu ir Kelių eismo taisyklių reikalavimus atitinkančiu dviračiu.

Organizatoriai pasilieka teisę pašalinti dalyvį iš renginio, jei jo veiksmai ar elgesys trukdys ar kels grėsmę kitiems žygio dalyviams ar trečiosioms šalims.

Kitas važiavimo pasieniu etapas tęsis nuo ten, kur baigsis šis.

Pagarbiai,
Linas Vainius
Kauno Velomanų klubas
linas [eta] dviratis . lt

Draugai:
catdays.net