www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas / Programa / Dalyvavimo sąlygos

BaltiCCycle (BC) žygis – tai ne komercinis renginys, visi žygio organizatoriai yra savanoriai, o surinktas registracijos mokestis panaudojamas tik žygio išlaidoms apmokėti. Kiekvienais metais maršrutas yra naujas, todėl neįmanoma iš anksto suplanuoti visų žygio detalių. Išvažiavę į žygį Jūs tampate komandos dalimi, ir mes tikimės iš Jūsų geranoriškumo, teisingo mūsų principų ir taisyklių supratimo, o taip pat ir pagalbos žygio organizatoriams.

Pastaba. Žygis įvyks pagal čia siūlomas sąlygas, jeigu ne mažiau kaip 15 dalyvių užsiregistruos visoms maršruto dalims. Mes turime žinoti planuojamą dalyvių skaičių iš anksto (vietų kelte, hosteliuose, kempinguose rezervavimui, mašinos nuomai ir kt.), todėl nustatėme registracijos terminą – 2022 m. gruodžio 31 d. – šeši mėnesiai prieš žygio pradžią. Jeigu nesusirinks pakankamai dalyvių, žygio sąlygos gali būti pakeistos. Užsiregistravę dalyviai elektroniniu paštu bus reguliariai informuojami apie registracijos eigą.

Olimpinis žygis Japonijoje yra skirtas keliautojams, turintiems ilgų kelionių ir sudėtingų keliavimo ir stovyklavimo sąlygų patirtį. Įveikti visą maršrutą – nemažas iššūkis. Jūs turite būti pasiruošę nuotykiams, įvairioms oro sąlygoms ir netikėtoms kliūtims. Žygis yra atviras visiems, bet prieš registruodamiesi gerai pagalvokite apie savo fizines ir psichines galimybes jį užbaigti, nesukeliant rūpesčių sau ir kitiems.

Į žygį susirenka dalyviai iš įvairių pasaulio šalių, ir mes kviečiame papuošti dviračius savo šalies vėliavėle ar kitu simboliu, kad kelyje sutikti žmonės sveikintų mus kaip tarptautinę draugišką dviratininkų bendruomenę. Mūsų olimpinius žygius globoja Lenkijos olimpinis komitetas, kurio simboliką irgi vešimės.

Organizaciniai principai. Mes stengiamės išlaikyti ankstesniųjų BC žygių organizacinius principus:

 • Įprastinis dienos kelio atstumas ne daugiau kaip 80-90 km, ir tik ypatingais atvejais viršys 100 km.
 • Poilsio dienos planuojamos kartą per savaitę ar dažniau, jeigu pakeliui yra daug įžymių lankytinų objektų.
 • Stengsimės organizuoti nakvynes oficialiuose kempinguose, kur jie yra, arba „laukinėse stovyklavietėse“, dažnai nakvosime prie karštų šaltinių („onsen“). Ne visos nakvynės suplanuotos, ir atsikėlę iš ryto ne visada žinosime, kur praleisime kitą naktį. BC mašinos vairuotojas turės surasti nakvynei vietą ir pranešti apie ją žinute ar pažymėti ženklais.
 • Žemėlapius su pažymėtu maršrutu galėsite atsispausdinti iš anksto. GPS maršrutus ir dienų aprašymus bus galima atsisiųsti į savo įrenginius. Kiekvieną rytą per Žemėlapio sueigą bus paaiškinama dienos programa.
 • Nuo nakvynės iki nakvynės vietos galima keliauti individualiai arba mažomis grupelėmis. Kai pagal programą numatytas bendras renginys, važiuosime vienoje kolonoje, pasipuošę žygio marškinėliais ir kita žygio atributika.
 • Nors turėsime mašiną, bet Jūs turite būti pasirengę, esant reikalui, kelias dienas visą savo inventorių vežtis ant dviračio. Gali tekti mašiną remontuoti arba ja negalėsime pasinaudoti dėl kitų priežasčių, Mašinoje bus leidžiama pervežti 25 kg asmeninio inventoriaus.
 • Nelaimės atveju galėsite paskambinti vairuotojui ir paprašyti nugabenti į artimiausią pirmosios pagalbos punktą. Jeigu dalyvis dėl traumos, ligos ar kitos priežasties negali tęsti kelionės, organizatoriai gali pasiūlyti 2-3 dienas pavežti jį ir dviratį.
 • Planuodami maršrutą stengiamės išvengti kelių su intensyviais mašinų srautais, bet ne visur tai įmanoma. Turite būti ypatingai atsargūs keliuose su intensyviu eismu. Didesnė maršruto dalis eis asfaltuotais keliais, bet bus ir prastos gruntkelių. Prisiminkite, kad Japonijos keliuose kairės pusės eismas.

Atvykimas/Išvykimas. Atvykimo ir išvykimo išlaidos neįeina į nario mokestį. Jūs galite prisijungti prie žygio ir jį užbaigti bet kurioje maršruto dalyje, ir Jūs turite patys susiplanuoti kaip pasiekti keliaujančią grupę. Už papildomą mokestį mes galime Jus nuvežti su žygio mašina iki 50 km atstumu (100 km į abi puses, 5 € / 10 km). Apie tokį pageidavimą turite pranešti mažiausiai prieš dvi dienas mobiliu telefonu arba elektroniniu paštu. Išvykti arba atvykti į tarpinius maršruto punktus neturėtų būti problema – viešas transportas kursuoja tarp kaimų ir didelių miestų beveik visur; nedideli vietiniai aerodromai sujungti su tarptautiniais aerouostais. Nors maršrutas jau suplanuotas, bet tikros datos dėl blogų oro sąlygų ar kitų nenumatytų aplinkybių kelionės metu gali šiek tiek pasikeisti (plius/minus 2-3 dienos). Turėkite tai mintyse planuodami savo atvykimą. Paspaudę čia galite rasti patarimų, kaip atvykti į įvairias maršruto vietas.

Vizos. Reikalingomis vizomis turite pasirūpinti patys (Lietuvos piliečiams vizų nereikia). Jūsų pasas turi galioti mažiausiai metus nuo žygio pradžios. Jūsų gali paprašyti parodyti kelionės grįžimo bilietus ir finansinius išteklius.

Keltai. Mums reikės persikelti per Tsugaru sąsiaurį iš Hakodate į Oma. Bilieto kaina neįeina į dalyvio mokestį, turėsite sumokėti už bilietą žygio metu. Mes užsakysime bilietus visai grupei iš anksto. Apytikslės planuojamo kelto bilietų kainos pagal 2022 metų duomenis yra tokios: standartinis bilietas 2970 ¥ (22 €),  dviratis 1190 ¥ (9 €).

Maitinimasis. Rekomenduojama su savimi turėti dujinę ar benzininę viryklę maisto pasigaminimui stovyklavietėse. Bus maršruto atkarpų be restoranų ir parduotuvių. Keliaujant negyvenamomis vietomis šiek tiek maisto ir geriamo vandens atsargų galima bus vežtis mūsų mašinoje. Jei stovyklavietėse nebus geriamo vandens, mūsų mašinos vairuotojas turės tuo pasirūpinti ir atvežti.

Skiepai. Reikia turėti Covid pasą patvirtinantį 3 skiepų dozes arba PGR testą. Turėkite taip pat Tarptautinį skiepijimų sertifikatą („geltonąją knygutę”). Kad skiepai veiktų, turite pasiskiepyti likus kelioms savaitėms iki kelionės pradžios. Nėra privaloma, bet rekomenduojama pasiskiepyti nuo: hepatito A, hepatito B, difterijos, stabligės, poliomielito, vidurių šiltinės, japoniškojo encefalito, kokliušo, erkinio encefalito; kaip apsauginė priemonė: nuo pasiutligės.

Dalyvio reikmenys vykstant į žygį:

 • tvarkingas dviratis, paruoštas ilgai kelionei (su bagažine, kuprinėms, saugiais stabdžiais, atšvaitais ir veikiančiais žibintais); paspaudę čia atidžiai perskaitykite patarimus kaip paruošti dviratį kelionei;
 • gera dviratininko apranga, tinkama įvairioms oro sąlygoms, ir apsauginiai kremai nuo saulės;
 • atsarginės dviračio dalys ir remonto įrankiai (kažkiek remonto įrankių ir dalių turėsime mašinoje);
 • pirmosios pagalbos vaistinėlė (daugiau vaistų turėsime mašinoje);
 • apsauginis tinklelis ir kitos priemonės nuo moskitų;
 • galiojantis (mažiausiai metus į priekį) pasas su reikalingomis vizomis;
 • PRIVALOMAS MEDICINOS IŠLAIDŲ IR KELIONĖS DRAUDIMAS (grupinio draudimo nebus);
 • turistinis inventorius (palapinė, miegmaišis, paklotukas, dujinė viryklė, žibintuvėlis ir kt.);
 • pakankamas pinigų kiekis asmeninėms išlaidoms (maistui, dviračio remontui, muziejams, karštiems šaltiniams ("onsen"), keltui ir kt.);
 • mobilusis telefonas;
 • GPS navigacijos įrenginys.

Vaikai iki 18 m. Vaikai gali dalyvauti žygyje tik kartu su vienu iš savo tėvų ar kitu suaugusiuoju, kuris turi notaro patvirtintą įgaliojimą ir visiškai atsako už savo globotinį.

Asmeninio inventoriaus transportavimas. Būtiną asmeninį inventorių rekomenduojama vežtis kuprinėse ant savo dviračio. Pervežamo asmeninio bagažo svoris griežtai apribotas iki 25 kg; tai įtraukta į dalyvio mokestį. Kritiškais atvejais (mašinos gedimas ar kitos nenumatytos aplinkybės) Jūs turite būti pasiruošę visą savo bagažą kelias dienas vežtis ant dviračio Jeigu norite vežti papildomą virš 25 kg svorį organizatorių transportu (bendras svoris negali viršyti 40 kg), turite tai nurodyti registracijos anketoje ir sumokėti iš anksto (2 €/d.). Nei organizatoriai, nei mašinos vairuotojai neatsako už Jūsų bagažo saugumą. Bagažą Jūs turėtumėte apsidrausti asmeniškai.

Nario mokestis. Nustatytas kintamas nario mokestis, nuo 30 € iki 27 € už dieną; jis priklausys nuo to, kiek dienų dalyvausite žygyje. Tokiu būdu mes skatiname ir paremiame ilgiau keliaujančius dalyvius. Nario mokestis pirmoms 30 dienų yra 30 €/d., tolesnėms 27 €/d.

Registracijos anketoje Jūs turite nurodyti dienų skaičių, kurį planuojate keliauti, ir visas mokestis bus apskaičiuotas automatiškai. Sklandžiam žygio organizavimui prašytume visus, kurie planuoja dalyvauti žygyje, kuo skubiau užsiregistruoti.

Jeigu neužsiregistruosite ir nesumokėsite bent pusės viso dalyvio mokesčio iki 2022 m. gruodžio 31 d., mokestis automatiškai padidės 10%,  ir jokios nuolaidos nebebus taikomos. Antroji mokesčio dalis turi būti sumokėta iki 2023 m. birželio 1 d., antraip ji irgi padidės 10%.

Registracijos mokestis nebus renkamas iš tų vietinių dviratininkų, kurie pagelbės kelionėje. Jie turės susimokėti tik už nakvynę. Organizatoriai bus dėkingi, jei paremdami žygį, vietiniai dalyviai įsigis rinkinį su žygio simbolika (marškinėlius, vėliavėlę ir lipduką).

Į dalyvio mokestį įeina:

 • nakvynės vietos palapinei pasistatyti su paprasčiausiais patogumais (geriamas vanduo, maišai šiukšlėms) „laukinėse” stovyklavietėse, privačioje žemėje, poilsiavietėse arba oficialiuose kempinguose, taip pat hosteliuose, kai nakvynė lauke negalima;
 • grupę lydinti mašina su pirmosios medicininės pagalbos priemonėmis ir dviračių remonto įrankiais; galimybė nelaimės atveju telefonu išsikviesti mašiną į nelaimės vietą;
 • bagažo 25 kg svorio transportavimas;
 • GPS maršrutai ir žemėlapių kopijos su pažymėtu maršrutu atsisiuntimui, lankytinų objektų sąrašas su aprašymais, konsultacijos maršruto ir kultūrinės programos klausimais;
 • žygio marškinėliai (tiems, kurie keliaus virš 20 dienų), vėliavėlė ir lipdukas dviračiui;
 • organizatorių ar vietos valdžios malonūs siurprizai.

Nuolaidos. Nuolaida gali būti suteikta tik tuo atveju, jeigu užsiregistruosite ir sumokėsite bent pusę nario mokesčio iki 2022 m. gruodžio 31 d. Nuolaidos nesisumuoja.

 • 10% – studentams (iki 26 m. amžiaus), šeimoms (3 ir daugiau narių), taip pat ir BC veteranams, keliavusiems 100 ir daugiau dienų ankstesniuose BC žygiuose. Jeigu Jūs pasieksite 100 BC dienų ribą šio žygio metu, nuolaida bus paskaičiuota likusioms žygio dienoms.
 • Ypatingos nuolaidos bus suteikiamos dalyviams, suradusiems žygiui rėmėjų ar pagelbėjus organizatoriams kelionės metu ar jai ruošiantis (aprašymų paruošimas, nakvynių suradimas, medicininės paslaugos, dviračių remontas) ir suderinus tai asmeniškai su organizatoriais.

Papildomos mokamos paslaugos (pasirenkamos)

užsakomos registracijos metu:

 • dalyvio papildomo asmeninio bagažo iki 15 kg pervežimas (2 € per dieną);
 • BC2023 žygio dalyvio marškinėliai – papildomai arba dalyviams, kurie keliauja 20 ar mažiau dienų – 20 € ;

užsakomos žygio metu:

 • galimybė pasinaudoti organizatorių transportu žygio metu atvykimui/išvykimui iš maršruto iki 50 km spinduliu (5 €/10 km, atstumą skaičiuojant į abi puses).

Atsisakymas nuo žygio. Atsisakymo nuo žygio data fiksuojama, kai žygio organizatoriams dalyvis įteikia atsisakymo nuo žygio laišką (prieš žygį el. paštu bc2022@bicycle.lt, žygio metu laiškas turi būti įteiktas žygio vadovui ir patvirtintas jo parašu). Užfiksuoti datą yra svarbu, nes atsisakiusiam nuo žygio dalyviui pagal šią datą bus grąžinama nario mokesčio dalis. Mokestis už visas dienas, esančias po 30 dienų nuo atsisakymo, bus grąžinamas 100%, o už pirmąsias 30 dienų pagal šias taisykles:

 • 100% - jei iki žygio pradžios likę 60 dienų;
 • 70% - jei iki starto likę 10-60 dienų;
 • jei iki starto likę mažiau negu 10 dienų, pinigai negrąžinami, tačiau 70% paliekama žygeivio sąskaitoje kitų metų BaltiCCycle žygiui;
 • dėl kokių nors priežasčių nutraukus žygį po 20 ar daugiau kelionės dienų, grąžinama 80% neišnaudotų dalyvio pinigų (už pirmąsias 20 dienų mokestis negrąžinamas);
 • mokestis yra grąžinamas pagal aukščiau išvardytas taisykles per 30 dienų pasibaigus žygiui;
 • pašalinus dalyvį iš žygio, dalyvio mokestis negrąžinamas;
 • jeigu Jūs nenakvojate organizatorių pasiūlytoje nakvynės vietoje, turite už nakvynę susimokėti pats – už praleistas naktis mokestis negrąžinamas;
 • jei dėl kokių nors priežasčių atsiskyrėte kelioms dienoms (naktims) nuo grupės, mokestis už praleistą laiką negrąžinamas.

Organizatoriai:

Globėjas. Lenkijos olimpinis komitetas.


Draugai:
catdays.net