www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas / Programa / Dalyvavimo sąlygos

BaltiCCycle 2023 “Iš Rio de Žaneiro į Tokiją”

5-oji olimpinė ekspedicija /BC 2020 tęsinys, 5 ir 6 etapai/

Garbės globėjas – Lenkijos Olimpinis komitetas

2023 liepos 1 – rugpjūčio 20

HOKAIDO: Wakkanai – Hakodate; HONŠIU: Oma – Tokijas

Dėl COVID-19 pandemijos mes negalėjome 2020 m. užbaigti BaltiCCycle 5-osios olimpinės ekspedicijos "Iš Rio de Žaneiro į Tokiją". Buvo įveiktas tik pirmasis maršruto etapas nuo Rio iki Iguazu krioklių. Deja, 2021 m. karantinas buvo pratęstas, ir tik 2022 m. pavyko užbaigti Pietų Amerikos maršrutą (2 ir 3 dalys), o Japonija tebebuvo uždaryta užsienio turistams. Galų gale, po dviejų metų, 2022 m. spalio 11 d. Japonija atidaro sienas, ir mes skelbiame pakoreguotą BC 2023 vasaros programą. Mūsų nebesaisto olimpinių žaidynių datos, todėl žygio per Japoniją pradžia perkelta į liepos mėnesį, kada pats geriausias laikas kelionėms po Hokaido salą. Taip pat pridėtos kelios dienos,  palengvinant sunkesnes maršruto atkarpas ir suteikiant daugiau laiko pasigrožėti nacionaliniais parkais.

Hokaido sala laikoma Japonijos dviratininkų rojumi. Žalios kalvos ir laukai, vingiuoti pajūrio keliai, nuostabūs miškai su paslaptingais ežerais, ugnikalniais ir natūraliais karštais šaltiniais (onsenais). Pradėsime žygį iš šiauriausio Japonijos miesto – Wakkanai – ir iš pradžių keliausime pakrantėmis į ryčiausią miestą – Nemuro. Važiuodami dviračiais per Širetoko perėją ir Nosapu kyšulį, iš arti pamatysime pietines Kurilų salas – japonų Šiaurinę teritoriją – okupuotą Rusijos. Toliau mus kelias ves per salą į vakarus pro Kushiro-Shitsugen ir Akan-Mashu nacionalinius parkus, į olimpinį miestą Saporą. Hokaide maršrutą užbaigsime  žaviame uostamiestyje Hakodate, iš kur keltu per Tsugaru sąsiaurį atplauksime į didžiausią Japonijos salą – Honšiu.

Maršrutą per Honšiu ruošėme vadovaudamiesi „Japan Cycling Navigator” patarimais. Per poilsio dieną Towada-Hachimantai nacionaliniame parke įkopsime į Mount Iwate (2038 m) – savo grožiu primenantį sakralinį Fuji kalną. Keliausime per vaizdingą Tohoku regioną iš šiaurės į pietus, kol pateksime į Tokijo sritį. Šis regionas nukentėjo nuo žemės drebėjimo ir cunamio, sukėlusio 2011 m. kovo 11 d. Fukušimos atominės elektrinės avariją. Prieš įvažiuodami į Tokiją, sustosime vienai dienai istoriniame Niko mieste pasigrožėti į UNESCO paveldą įtrauktais šinto ir budistų šventyklų ansambliais. Užbaigsime žygį Tokijuje, prie Olimpinio stadiono vartų.

Kviečiame prisijungti prie mūsų mėnesiui, savaitei, dienai ar visam maršrutui!

Žygio koordinatoriai:
Sigitas Kučas (Lietuva), bc2022@bicycle.lt, +370 686 59 375
Maryla Zielińska (Lenkija), bc2023@bicycle.pl, +48 604 255 722


Draugai:
catdays.net