www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas / Programa / Registracija / Dalyvavimo sąlygos

BaltiCCycle (BC) žygis – tai ne komercinis renginys, visi žygio organizatoriai yra savanoriai, o surinktas registracijos mokestis panaudojamas tik žygio išlaidoms apmokėti. Kiekvienais metais maršrutas yra naujas todėl neįmanoma iš anksto suplanuoti visų žygio detalių. Išvažiavę į žygį Jūs tampate komandos dalimi, ir mes tikimės iš Jūsų geranoriškumo, teisingo mūsų principų ir taisyklių supratimo, o taip pat ir pagalbos žygio organizatoriams.

Pastaba. Žygis įvyks pagal čia siūlomas sąlygas, jeigu ne mažiau kaip 10 dalyvių užsiregistruos visoms maršruto dalims. Mes turime žinoti dalyvių skaičių iš anksto (vietų laivuose, kempinguose rezervavimui, mašinos nuomai, skrydžiams tarp salų ir kt.), todėl nustatėme registracijos terminą – 2022 m. lapkričio 25 d. – trys mėnesiai prieš žygio pradžią. Jeigu nesusirinks pakankamai dalyvių, žygio sąlygos gali būti pakeistos. Užsiregistravę dalyviai elektroniniu paštu bus reguliariai informuojami apie registracijos eigą. Labai svarbu žinoti tikslų dalyvių skaičių kaip galima anksčiau – turime gauti vardinius leidimus įvažiavimui į  nacionalinių parkų ir kempingų teritorijas – pavėlavę prarastume vietą.

Žygis yra atviras visiems, bet prieš registruodamiesi gerai pagalvokite apie savo fizines ir psichines galimybes jį užbaigti, nesukeliant rūpesčių sau ir kitiems.

Į žygį susirenka dalyviai iš įvairių pasaulio šalių, ir mes kviečiame papuošti dviračius savo šalies vėliavėle ar kitu simboliu, kad kelyje sutikti žmonės sveikintų mus kaip tarptautinę draugišką dviratininkų bendruomenę. Mūsų olimpinius žygius globoja Lenkijos olimpinis komitetas, kurio simboliką irgi vešimės.

Organizaciniai principai. Mes stengiamės išlaikyti ankstesniųjų BC žygių organizacinius principus:

 • Įprastinis dienos kelio atstumas ne daugiau 70-80 km, ir tik ypatingais atvejais viršys 100 km.
 • Poilsio dienos planuojamos kartą per savaitę.
 • Nakvynės numatytos išskirtinai oficialiuose kempinguose („laukinis" stovyklavimas yra griežtai draudžiamas, leidimai kempingams bus įsigyti iš anksto).
 • Žemėlapius su pažymėtu maršrutu galėsite atsispausdinti iš anksto. GPS maršrutus ir dienų aprašymus bus galima atsisiųsti į savo įrenginius. Kiekvieną rytą per Žemėlapio sueigą bus paaiškinama dienos programa.
 • Nuo nakvynės iki nakvynės vietos galima keliauti individualiai arba mažomis grupelėmis. Kai pagal programą numatytas bendras renginys, važiuosime vienoje kolonoje, pasipuošę žygio marškinėliais ir kita žygio atributika.
 • Nors turėsime mašiną, bet Jūs turite būti pasirengę, esant reikalui, kelias dienas visą savo inventorių vežtis ant dviračio. Gali tekti mašiną remontuoti arba ja negalėsime pasinaudoti dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui ribojamas mašinų eismas, mašinos gedimas ir kt. Mašinoje bus leidžiama pervežti 25 kg asmeninio inventoriaus.
 • Nelaimės atveju galėsite paskambinti vairuotojui ir paprašyti nugabenti į artimiausią pirmosios pagalbos punktą. Jeigu dalyvis dėl traumos, ligos ar kitos priežasties negali tęsti kelionės organizatoriai gali pasiūlyti parvežti jį ir dviratį 2-3 dienas.
 • Planuodami maršrutą stengiamės išvengti kelių su intensyviais mašinų srautais, bet ne visur tai įmanoma. Turite būti ypatingai atsargūs keliuose su intensyviu eismu. Didesnė maršruto dalis eis asfaltuotais keliais, bet bus ir prastos kokybės gruntkelių.

Atvykimas/Išvykimas. Atvykimo ir išvykimo išlaidos neįeina į nario mokestį. Jūs galite prisijungti prie žygio ir jį užbaigti bet kurioje maršruto dalyje, ir Jūs turite patys susiplanuoti kaip pasiekti keliaujančią grupę. Už papildomą mokestį mes galime Jus nuvežti su žygio mašina iki 50 km atstumu (100 km į abi puses, 5 € / 10 km). Apie tokį pageidavimą turite pranešti mažiausiai prieš dvi dienas mobiliu telefonu arba elektroniniu paštu. Nors maršrutas jau suplanuotas, bet tikros datos dėl blogų oro sąlygų ar kitų nenumatytų aplinkybių kelionės metu gali šiek tiek pasikeisti (plius/minus 2-3 dienos). Turėkite tai mintyse planuodami savo atvykimą. Paspaudę čia galite rasti patarimų, kaip atvykti į maršrutą.

Vizos. Jei Jums reikalinga viza, turite patys ja pasirūpinti. Lietuvos piliečiams vizų nereikia, bet turite gauti ESTA (elektroninė kelionių leidimo sistema) patvirtinimą. Jūsų pasas turi galioti mažiausiai metus nuo žygio pradžios. Pasitikrinkite, ar turite pase pakankamai vietos antspaudams. Jūsų gali paprašyti parodyti kelionės bilietus ir finansinius išteklius.

Skrydžiai. Mums reikės perskristi tarp šių salų:

 • kovo 9: iš Didžiosios į Maui (KOA --> OGG),
 • kovo 16: iš Maui į Kaua’i (OGG --> LIH),
 • kovo 23: iš Kaua’i į O’ahu (LIH --> HNL).

Bilietų kaina neįeina į dalyvio mokestį. Jūs turite juos įsigyti patys arba paprašyti organizatorių. Bilietų kainos priklauso nuo pirkimo datos ir svyruoja tarp 60 ir 100 JAV dolerių vienam skrydžiui, papildomai dviračio pervežimas kainuoja 35 JAV dolerius. Mes bandome užsakyti dviračių transportavimą tarp salų su krovininiu lėktuvu (jei pasisektų nereikėtų dviračių pakuoti).

Keltai. Mums reikės persikelti keltu iš Maui į Lana'i salą ir atgal. Bilietų kaina neįeina į dalyvio mokestį, už juos turėsite susimokėti atskirai žygio metu. Mes užsakysime bilietus visai grupei. iš anksto. 2022 m. kelto bilieto kainą į vieną pusę buvo 30 JAV dolerių.

Maitinimasis. Rekomenduojama su savimi turėti dujinę ar benzininę viryklę maisto pasigaminimui stovyklavietėse. Bus maršruto atkarpų be restoranų ir parduotuvių. Keliaujant negyvenamomis vietomis šiek tiek maisto ir geriamo vandens atsargų galima bus vežtis mūsų mašinoje. Jei stovyklavietėse nebus geriamo vandens, mūsų mašinos vairuotojas turės tuo pasirūpinti ir atvežti.

Skiepai. Jūs turite su savimi turėti Tarptautinį skiepijimų sertifikatą („geltonąją knygutę”). Kad skiepai veiktų, reikia pasiskiepyti likus kelioms savaitėms iki kelionės pradžios. Nėra privalomų skiepų (išskyrus Covid), įvažiavimui į Havajus, bet apie rekomenduojamus skiepus skaitykite čia (angliškai).

Dalyvio reikmenys vykstant į žygį:

 • tvarkingas dviratis, paruoštas ilgai kelionei (su bagažine, kuprinėms, saugiais stabdžiais, atšvaitais ir veikiančiais žibintais); paspaudę čia atidžiai perskaitykite patarimus kaip paruošti dviratį kelionei;
 • gera dviratininko apranga, tinkama įvairioms oro sąlygoms, ir apsauginiai kremai nuo saulės;
 • atsarginės dviračio dalys ir remonto įrankiai (kažkiek remonto įrankių ir dalių turėsime mašinoje);
 • pirmosios pagalbos vaistinėlė (daugiau vaistų turėsime mašinoje);
 • apsauginis tinklelis ir kitos priemonės nuo moskitų;
 • galiojantis (mažiausiai metus į priekį) pasas su reikalingomis vizomis;
 • PRIVALOMAS MEDICINOS IŠLAIDŲ IR KELIONIŲ DRAUDIMAS (grupinio draudimo nebus);
 • turistinis inventorius (palapinė, miegmaišis, paklotukas, dujinė viryklė, žibintuvėlis ir kt.);
 • pakankamas pinigų kiekis asmeninėms išlaidoms (maistui, dviračio remontui, keltui, muziejams, leidimams į nacionalinius parkus ir kt.);
 • mobilusis telefonas;
 • GPS navigacijos įrenginys.

Vaikai iki 18 m. Vaikai gali dalyvauti žygyje tik kartu su vienu iš savo tėvų ar kitu suaugusiuoju, kuris turi notaro patvirtintą įgaliojimą ir visiškai atsako už savo globotinį.

Asmeninio inventoriaus transportavimas. Būtiną asmeninį inventorių rekomenduojama vežtis kuprinėse ant savo dviračio. Pervežamo asmeninio bagažo svoris griežtai apribotas iki 25 kg; tai įtraukta į dalyvio mokestį. Kritiškais atvejais (problemos su mašina ar kitos nenumatytos aplinkybės) Jūs turite būti pasiruošę visą savo bagažą kelias dienas vežtis ant dviračio. Nei organizatoriai, nei mašinos vairuotojai neatsako už Jūsų bagažo saugumą. Savo bagažą turėtumėte apsidrausti asmeniškai.

Nario mokestis. Nustatytas nario mokestis 35 € už dieną. Jis didesnis už BC standartus dėl Havajuose ypatingai brangių nakvynių ir mašinos nuomos. Registracijos anketoje Jūs turite nurodyti dienų skaičių, kurį planuojate keliauti, ir visas mokestis bus apskaičiuotas automatiškai. Sėkmingam žygio organizavimui prašytume visus, kurie planuoja dalyvauti žygyje, kuo skubiau užsiregistruoti.

Jeigu neužsiregistruosite ir nesumokėsite bent pusės viso dalyvio mokesčio iki 2022 m. lapkričio 25 d., mokestis automatiškai padidės 15%,  ir jokios nuolaidos nebebus taikomos. Antroji mokesčio dalis turi būti sumokėta iki 2023 m. vasario 1 d., antraip ji irgi padidės 15%. Mes negalime garantuoti dalyvavimo tiems dalyviams, kurie užsiregistruos po 2022 m. lapkričio 25 d.

Į dalyvio mokestį įeina:

 • nakvynės vietos palapinei pasistatyti su paprasčiausiais patogumais (geriamas vanduo, maišai šiukšlėms) oficialiuose kempinguose (valstijos, apskrities ar privačiuose);
 • grupę lydinti mašina su pirmosios medicininės pagalbos priemonėmis ir dviračių remonto įrankiais; galimybė nelaimės atveju telefonu išsikviesti mašiną į nelaimės vietą;
 • bagažo 25 kg svorio transportavimas;
 • GPS maršrutai ir žemėlapių kopijos su pažymėtu maršrutu atsisiuntimui, lankytinų objektų sąrašas su aprašymais, konsultacijos maršruto ir kultūrinės programos klausimais;
 • BC2023 žygio atributika: žygio marškinėliai, vėliavėlė ir lipdukas dviračiui;
 • organizatorių ar vietos valdžios malonūs siurprizai.

Nuolaidos. Nuolaida gali būti suteikta tik tuo atveju, jeigu užsiregistruosite ir sumokėsite bent pusę nario mokesčio iki 2022 m. lapkričio 25 d. Nuolaidos nesisumuoja.

 • 10% – studentams (iki 26 m. amžiaus), šeimoms (3 ir daugiau narių), taip pat ir BC veteranams, keliavusiems 100 ir daugiau dienų ankstesniuose BC žygiuose. Jeigu Jūs pasieksite 100 BC dienų ribą šio žygio metu, nuolaida bus paskaičiuota likusioms žygio dienoms.
 • Ypatingos nuolaidos bus suteikiamos dalyviams, suradusiems žygiui rėmėjų ar pagelbėjus organizatoriams kelionės metu ar jai ruošiantis (aprašymų paruošimas, nakvynių suradimas, medicininės paslaugos, dviračių remontas) ir suderinus tai asmeniškai su organizatoriais.

Rezervinis fondas. Havajai yra ypatingai brangi turistinė šalis su griežtomis taisyklėmis. Neįmanoma iš anksto tiksliai įvertinti visas išlaidas, todėl turime sukaupti Rezervinį fondą, kurio lėšos bus panaudojamos nenumatytų aplinkybių išlaidoms apmokėti (pvz., mašinos avarija, baudos, apiplėšimas, kempingo vietų praradimas ir pan.). Privalomas indėlis yra 5 € padauginti iš Jūsų kelionės dienų skaičiaus. Nepanaudotos Rezervinio fondo lėšos pasibaigus žygiui per 60 dienų bus grąžintos dalyviams proporcingai jų indėliams.

Papildomos mokamos paslaugos: galimybė pasinaudoti organizatorių transportu žygio metu atvykimui/išvykimui iš maršruto iki 50 km spinduliu (5 €/10 km, atstumą skaičiuojant į abi puses).

Atsisakymas nuo žygio. Atsisakymo nuo žygio data fiksuojama, kai žygio organizatoriams dalyvis įteikia atsisakymo nuo žygio laišką (prieš žygį el. paštu bc2022@bicycle.lt, žygio metu laiškas turi būti įteiktas žygio vadovui ir patvirtintas jo parašu). Užfiksuoti datą yra svarbu, nes atsisakiusiam nuo žygio dalyviui pagal šią datą bus grąžinama nario mokesčio dalis. Mokestis, bus grąžinamaspagal šias taisykles:

 • 80% - jei iki žygio pradžios likę 60 dienų;
 • jei iki starto likę mažiau negu 60 dienų, pinigai negrąžinami, tačiau 50% paliekama žygeivio sąskaitoje kitų metų BaltiCCycle žygiui;
 • mokestis yra grąžinamas pagal aukščiau išvardytas taisykles per 30 dienų pasibaigus žygiui;
 • pašalinus dalyvį iš žygio, dalyvio mokestis negrąžinamas;
 • jeigu Jūs nenakvojate organizatorių pasiūlytoje nakvynės vietoje, turite už nakvynę susimokėti pats – už praleistas naktis mokestis negrąžinamas;
 • jei dėl kokių nors priežasčių atsiskyrėte kelioms dienoms (naktims) nuo grupės, mokestis už praleistą laiką negrąžinamas.

Organizatoriai:

Globėjas. Lenkijos olimpinis komitetas.


Draugai:
catdays.net