www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai


BaltiCCycle 2023 “Iš Rio de Žaneiro į Tokiją”

5-oji olimpinė ekspedicija /BC 2020 tęsinys, 4-as etapas/

Garbės globėjas – Lenkijos Olimpinis komitetas

Vasario 25 – kovo 26, 30 dienų 

HAVAJŲ SALOS: Didžioji (Havajų) sala - Maui sala - Lana'i sala - Kaua'i sala - O'ahu sala

Havajų salynas buvo įtrauktas į mūsų 2020 m. olimpinį maršrutą, tačiau dėl pandemijos žygis buvo sustabdytas. Dabar, kai karantinas baigėsi, kviečiame užbaigti 4-ąjį 5-osios Olimpinės ekspedicijos “Iš Rio de Žaneiro į Tokiją” etapą ir pakeliauti kartu per magiškas „rojaus salas“ pačiame Ramiojo vandenyno centre. Olimpiniam maršrutui buvo parinkta tik viena iš šešių pagrindinių salų – Didžioji arba Havajų sala – su aukščiausiais ir aktyviausiais ugnikalniais. Kadangi mūsų nebesaisto Olimpinių žaidynių datos, nutarėme išplėsti maršrutą ir aplankyti net penkias salas, kurių kiekviena unikali ir paliekanti neišdildomus įspūdžius. Nors keltas kursuoja tik tarp Maui ir Lana’i salų, bet tarp visų salų yra geras susisiekimas lėktuvais už prieinamą kainą.

Kelionę pradėsime Didžiojoje saloje, kaip buvo planuota iš pradžių. Apsuksime ją žiedu, mėgaudamiesi nuostabiais paplūdimiais ir atogrąžų klimatu. Susipažinsime su unikalaus Vulkanų nacionalinio parko lavos laukais ir krateriais, galėsime išbandyti save ir dviračius, įveikdami ekstremalų (vieną iš sunkiausių pasaulyje!) pakilimą į 4200 m aukščio Mauna Kea ugnikalnio viršūnę, pasieksime šiaurinį salos kraštą su dantytomis uolų sienomis ir giliai išgraužtais slėniais. Užbaigsime šioje saloje maršrutą  ten kur pradėjome –Kona aerouoste.

Maui sala yra antra pagal dydį Havajų sala. Iš pradžių legendiniu Kahekili greitkeliu judėsime į šiaurės vakarus. Įspūdingas kelias su besirangančiais lyg gyvatė posūkiais ir siaurais prasilenkimais, įrėmintais uolų sienomis iš vienos pusės ir stačiais skardžiais iš kitos. Vakarinis salos krantas garsėja prašmatniais kurortais, besivaržančiais tarpusavy dėl gražiausių pasaulyje saulėlydžių. Atvažiuosime į istorinį Lāhainā miestą, iš kur persikelsime laivu per Au‘au sąsiaurį vienai dienai į Lana‘i salą. Šis sąsiauris labiausiai saugoma kuprotųjų banginių stebėjimo vieta. Jie čia atplaukia iš Aliaskos vasario – kovo mėnesiais atsivesti jauniklių. Lana‘i sala – mažiausia iš viešai pasiekiamų ir dar vadinama nuošaliausia Havajų sala. Apsuksime ratą Munro treku ir pasižvalgysime po salos vidų ir mėnulio kraštovaizdį primenantį su rieduliais ir uolų bokštais „Dievų sodą“. Sugrįžę į Maui pasuksime dviračius į rytus ir Kraterių keliu pakilsime į Haleakalā nacionalinį parką su didžiausiu pasaulyje snaudžiančiu ugnikalniu. Čia žmonės suvažiuoja pasigėrėti spalvingais saulėtekiais. Nusileisime žemyn Horizonto treku – „Skyline Trail“ (jei bus atidarytas iki mūsų atvažiavimo). Toliau maršrutas ves vaizdingu Hanos greitkeliu, apjuosiančiu rytinį krantą, iki Kahului aerouosto, iš kur skrisime į šiauriausią archipelago salą Kau‘i su sostine Lihue.

Kaua‘i sala turi pravardę – Sodų sala („The Garden Isle“). Taip vadinama dėl vešlaus atogrąžų miško žalumos ir išskirtinio gamtos grožio. Šiaurinėje salos dalyje įsteigtas Na Pali pakrantės valstybinis parkas. Tai teritorija su dramatiškais 1219 m aukštį siekiančiais uolų bokštais, iškilusiais virš krištolinių vandenų, havajiečių kalba vadinamais „pali“. Neįmanoma apvažiuoti visą salą ratu, tad išrinkome du pirmyn/atgal maršrutus, vedančius į parką iš skirtingų salos pusių. Pirmas tris dienas praleisime važiuodami iš Lihue į vakarus, pasižvalgysime po Polihale valstybinį parką su vienu ilgiausių (24 km) smėlio paplūdimiu ir 30 m aukščio kopomis ir Waimea kanjonu, vadinamu  Ramiojo vandenyno „Didžiuoju kanjonu“. Grįžę į Lihue važiuosime judriu pakrantės keliu į šiaurę, po to į vakarus kol pasieksime kelio galą, iš kur į parko gilumą veda populiariausias Kau‘i salos pėsčiųjų takas. Apsisukę ir sugrįžę į Lihui, skrisime į paskutinę maršruto salą – O‘ahu.

O‘ahu yra labiausiai apgyvendinta archipelago sala. Čia įsikūrusi ir Havajų valstijos sostinė – Honolulu – Havajų širdis. Havajiečių rasinė įvairovė didžiausia pasaulyje. Ši sala sužavi kontrastais tarp seno ir modernaus, šurmuliuojančio miesto ir laisvo banglentininkų miestelių gyvenimo. Per 3 dienas apvažiuosime salą ratu, aplankysime Pearl Harbor memorialą ir daug kitų istorinių ir kultūros paminklų.

Iš viso per 30 dienų 5-iose salose nuvažiuosime dviračiais 1800 km.

Kviečiame prisijungti prie mūsų mėnesiui, savaitei, dienai ar visam maršrutui!

Žygio koordinatoriai:
Sigitas Kučas (Lietuva), bc2022@bicycle.lt, +370 686 59 375
Maryla Zielińska (Lenkija), bc2023@bicycle.pl, +48 604 255 722
Rolandas Liutika (Lietuva), rolandas.klaipeda@gmail.com


Draugai:
catdays.net