www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas / Programa / Registracija / Dalyvavimo sąlygos

BaltiCCycle (BC) žygis – tai ne komercinis renginys, visi žygio organizatoriai yra savanoriai, o surinktas registracijos mokestis panaudojamas tik žygio išlaidoms apmokėti. Išvažiavę į žygį, Jūs tampate komandos dalimi, ir mes tikimės iš Jūsų geranoriškumo, teisingo mūsų principų ir taisyklių supratimo, o taip pat ir pagalbos žygio organizatoriams.

BC 2021 metų žygis “Aitrioji Kalabrija & pikantiška Sicilija” yra atviras visiems, bet prieš registruodamiesi gerai pagalvokite apie savo galimybes jį užbaigti, ar nesukelsite nemalonių problemų sau ir kitiems, ar nebūsite našta žygio draugams.

Į žygį susirenka dalyviai iš įvairių pasaulio šalių, ir mes kviečiame atsivežti ant dviračio savo šalies vėliavėlę ar kitą simbolį, kad kelyje sutikti žmonės sveikintų mus kaip tarptautinę draugišką dviratininkų bendruomenę. Europos Sąjungos vėliavos Škotijoje taip pat laukiamos.

Organizaciniai principai. Mes stengiamės juos išlaikyti panašius į ankstesniųjų BC žygių, bet kiekvienais metais maršrutas yra naujas, ir neįmanoma iš anksto suplanuoti visų žygio detalių.

 • Įprastinis dienos kelio atstumas ~ 70 km; bus tik kelios dienos, kai atstumas  viršys 80 km. Planuojamos 4 poilsio dienos.
 • Dažniausiai nakvosime oficialiuose kempinguose, tačiau galimos ir kelios nakvynės laukinėse stovyklavietėse ar hosteliuose.
 • Išnuomota mašina veš mūsų inventorių visos kelionės metu. Mašinoje bus leidžiama pervežti iki 20 kg asmeninio inventoriaus. Jūs galite supakuoti savo bagažą į 2-3 kompaktiškus krepšius/maišus pageidautina prikabinti prie jų etiketes su savo vardu.
 • Žemėlapius su pažymėtu dienos maršrutu galėsite atsisiųsti internetu ‘pdf’ formatu ir juos atsispausdinti iš anksto. Tačiau rekomenduotume vietoj spausdinimo atsisiųsti ‘gpx’ maršrutus ir žemėlapius į savo navigacinius įrenginius ar mobilius telefonus.
 • Kiekvieną rytą per Žemėlapio sueigą bus paaiškinama dienos programa ir išdalinami maršruto aprašymai.
 • Nuo nakvynės iki nakvynės vietos galima keliauti individualiai arba mažomis grupelėmis. Tuo atveju, kai pagal programą numatytas renginys, važiuosime vienoje kolonoje, pasipuošę žygio marškinėliais ir kita žygio atributika.
 • Nelaimės atveju galėsite paskambinti vairuotojui ir paprašyti nugabenti į artimiausią pirmosios pagalbos punktą. Jeigu dalyvis dėl traumos, ligos ar kitos priežasties nebegalės tęsti kelionės organizatoriai gali pasiūlyti pervežti jį ir jo dviratį, bet ne ilgiau kaip 2-3 dienas.
 • Planuodami maršrutą stengiamės išvengti kelių su intensyviais mašinų srautais, bet ne visur tai įmanoma. Turite būti ypatingai atsargūs tokiuose keliuose. Didesnė maršruto dalis eis asfaltuotais keliais.

Atvykimas/Išvykimas. Atvykimo ir išvykimo išlaidos neįeina į nario mokestį. Jūs galite pradėti ar užbaigti žygį bet kurioje maršruto vietoje, bet turite tai patys susiplanuoti. Už papildomą mokestį (5 €/10 km) mes galime Jus nuvežti su žygio mašina atstumu iki 50 km (100 km į abi puses). Apie tokį pageidavimą turite informuoti iš anksto prieš dvi dienas. Išvykti arba atvykti į tarpinius maršruto punktus neturėtų būti problema – viešas transportas kursuoja tarp miestų beveik visose maršruto dalyse. RYANAIR ir WIZZAIR lėktuvai skrenda į Neapolį ir Palermą iš įvairių Europos miestų.  Čia – kaip paruošti dviratį skrydžiui lėktuvu (angliškai). Iš Neapolio į Scalea-Santa Domenico Talao stotį kursuoja daug regioninių traukinių – žr. Trenitalia tvarkaraščius. Yra tiesioginiai reisai ir su persėdimu Sapri. Kelionė traukiniu užtrunka 2.5 – 3.5 valandas, o bilietas kainuoja 13.4 €, dviračio pervežimas 3.5 €.

Keltai. Turėsime persikelti keltu į Siciliją (iš Villa San Giovanni į Messina). Bilietus kiekvienas pirksimės individualiai, kaina ~5 €.

Maitinimasis. Tai priklauso Jums patiems. Rekomenduojama su savimi turėti dujinę viryklę maisto pasigaminimui kempinguose. Kai kurios maršruto dalys gali būti be maisto parduotuvių ir kavinių; ten turėsite vežtis būtiniausias maisto atsargas.

Skiepai. Jokių ypatingų rekomendacijų nėra, tačiau visuomet pravartu būti pasiskiepijus nuo hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos, stabligės, pasiutligės ir erkių sukeliamų ligų.

Paskutinės COVID-19 taisyklės keliaujant į Italiją. Leidžiama atvykti iš Europos Sąjungos ir Šengeno erdvės šalių, taip pat iš Didžiosios Britanijos ir Izraelio su neigiamu nosiaryklės tampono testu be privalomo karantino. Keliautojai vis dar privalo atvykę pateikti neigiamo molekulinio arba antigeno tyrimo, atlikto likus 48 valandoms iki atvykimo į Italiją, rezultatus. Taip pat reikia užpildyti atvykimo į šalį deklaraciją EU Digital Passenger Locator Form arba autodichiarazione. Taip pat labai rekomenduojame turėti COVID-19 kelionės draudimą.

Dalyvio reikmenys vykstant į žygį:

 • tvarkingas dviratis, paruoštas kelionei (su bagažine, kuprinėms, saugiais stabdžiais, ATŠVAITAIS ir veikiančiais ŽIBINTAIS, minimaliu remonto rinkiniu); paspaudę čia atidžiai perskaitykite patarimus, kaip paruošti dviratį kelionei;
 • patikima apranga įvairioms oro sąlygoms, apsauginis kremas ir akiniai apsaugantys nuo saulės;
 • atsarginės dviračio dalys ir remonto įrankiai (kažkiek remonto įrankių turėsime mašinoje);
 • pirmosios pagalbos vaistinėlė (daugiau vaistų turėsime mašinoje); gali būti daug uodų, tad rekomenduojame pasiimti kuo stipresnių apsauginių priemonių;
 • galiojantis pasas;
 • PRIVALOMAS MEDICINOS IŠLAIDŲ DRAUDIMAS;
 • turistinis inventorius (palapinė, miegmaišis, paklotukas, dujinė viryklė ir kt.);
 • pakankamas pinigų kiekis asmeninėms išlaidoms (maistui, dviračio remontui, muziejams, keltams, ir kt.);
 • mobilusis telefonas;
 • rekomenduojama turėti GPS navigacinę sistemą arba mobilų telefoną su instaliuotais žemėlapiais.

Vaikai iki 18 m. Vaikai gali dalyvauti žygyje tik kartu su vienu iš savo tėvų ar kitu suaugusiuoju, kuris turi notaro patvirtintą įgaliojimą ir visiškai atsako už savo globotinį.

Asmeninio inventoriaus transportavimas. Rekomenduojama būtiną asmeninį inventorių vežtis kuprinėse ant savo dviračio. Inventoriaus transportavimo paslauga yra įtraukta į registracijos mokestį, bet bagažo svoris griežtai apribotas (iki 20 kg). Jeigu Jūs norite vežti daugiau negu 20 kg organizatorių transportu, turite tai nurodyti registracijos anketoje ir sumokėti iš anksto (2 € už vieną dieną).

Nei organizatoriai, nei mašinos vairuotojai neatsako už Jūsų bagažo saugumą. Nuo vagysčių Jūs turėtumėte apsidrausti asmeniškai.

Nario mokestis – 25 € vienai dienai. Registracijos anketoje turite nurodyti dienų skaičių, kurį planuojate keliauti, ir visas mokestis bus apskaičiuotas automatiškai. Sklandžiam žygio organizavimui prašytume visus, kurie planuoja dalyvauti žygyje, kuo skubiau užsiregistruoti. Jeigu neužsiregistruosite ir nesumokėsite dalyvio mokesčio iki 2021 m. liepos 10 d. (likus 2 savaitėm iki starto datos), nuolaidos nebus taikomos, o mokestis padidės 10%.

Dalyvio mokestis nebus renkamas iš vietinių dviratininkų, kurie kviečiami prisidėti prie žygio, patarti planuojant maršruto detales ir keliaus mažiau nei 3 dienas. Jie turės apmokėti tik savo nakvynės išlaidas. Organizatoriai bus dėkingi, jei paremdami žygį, vietiniai dalyviai įsigis žygio atributiką (marškinėlius, vėliavėlę ir lipduką).

Į dalyvio mokestį įeina:

 • nakvynės vieta palapinei pasistatyti oficialiame kempinge su visais patogumais arba laukinėje stovyklavietėje;
 • grupę lydinti mašina, vežanti dalyvių asmeninį inventorių, pirmosios medicininės pagalbos priemones ir dviračių remonto įrankius; galimybė nelaimės atveju telefonu išsikviesti mašiną į nelaimės vietą;
 • asmeninio inventoriaus iki 20 kg svorio transportavimas;
 • žemėlapių kopijos su pažymėtu maršrutu (‘pdf‘ failai), lankytinų objektų sąrašas su trumpu aprašymu;
 • žygio marškinėliai (dalyviams keliaujantiems virš 10 dienų), vėliavėlė ir lipdukas su BC2021 simbolika;
 • organizatorių konsultacijos maršruto ir kultūrinės programos klausimais;
 • organizatorių paruošti malonūs siurprizai.

Nuolaidos. Taikomos tik tiems dalyviams, kurie užsiregistruos ir sumokės dalyvio mokestį likus ne mažiau kaip 2 savaitėm iki starto datos (iki 2021 m. liepos 10 d.). Nuolaidos nesumuojamos:

 • 15% – BC dalyviams keliavusiems 100 ir daugiau dienų BC žygiuose (2003-2019); jeigu dalyvis pasiekia 100 dienų žygio metu, nuolaida pradedama skaičiuoti nuo tos dienos;
 • 10% – mokiniams ir studentams iki 26 m. amžiaus, taip pat šeimoms iš 3 ir daugiau šeimos narių (keliaujančių kartu);
 • 100% – dalyviai pilnai paruošę dalį maršruto (žemėlapius, aprašymus, nakvynės vietas) bus atleisti nuo dalyvio mokesčio paruoštai maršruto daliai ir dar tokio paties ilgio pagal dienas atkarpai kitoje maršruto vietoje tame pačiame arba kitame BC žygyje arba jiems bus atsilyginta kitu būdu, suderinus su organizatoriais;
 • dalyviams, kurie ras rėmėjų ar kitais būdais parems žygį, bus suteiktos ypatingos nuolaidos, susitarus su organizatoriais.

Papildomos mokamos paslaugos (pasirenkamos)

- užsakomos registracijos metu:

 • dalyvio papildomo asmeninio bagažo pervežimas žygio metu (iki 20 kg – 2 € už vieną dieną);
 • BC2021 žygio marškinėliai – papildomi arba dalyviams kurie keliaus mažiau negu 10 dienų – 20 €;

- užsakomos žygio metu:

 • galimybė įsigyti atsarginių dviračio detalių (dviračių parduotuvės kaina);
 • galimybė pasinaudoti organizatorių transportu žygio metu atvykimui/išvykimui iš maršruto iki 100 km, atstumą skaičiuojant į abi puses (5 €/10km).

Atsisakymas nuo žygio. Atsisakymo nuo žygio data fiksuojama, kai žygio organizatoriams dalyvis įteikia atsisakymo nuo žygio laišką (prieš žygį el. paštu bc2020@bicycle.lt, žygio metu laiškas turi būti įteiktas žygio vadovams ir patvirtintas parašu). Užfiksuoti datą yra svarbu, nes atsisakiusiam nuo žygio dalyviui grąžinama registracijos mokesčio dalis pagal šias taisykles:

 • 100% - jei iki žygio pradžios likę 14 dienų;
 • 80% - jei iki starto likę 5-14 dienų;
 • jei iki starto likę mažiau negu 5 dienos, pinigai negrąžinami, tačiau 80% paliekama žygeivio sąskaitoje kitų metų BaltiCCycle žygiui;
 • dėl kokių nors priežasčių nutraukus žygį po 10 ar daugiau kelionės dienų, grąžinama 80% neišnaudotų dalyvio pinigų arba 90% paliekama dalyvio sąskaitoje kitų metų žygiui (už pirmąsias 10 dienų mokestis negrąžinamas);
 • mokestis yra grąžinamas pagal aukščiau išvardytas taisykles per 30 dienų pasibaigus žygiui;
 • pašalinus dalyvį iš žygio, mokestis negrąžinamas;
 • jeigu Jūs nenakvojate organizatorių pasiūlytoje nakvynės vietoje, turite už nakvynę susimokėti pats – už praleistas nakvynes mokestis negrąžinamas;
 • jei dėl kokių nors priežasčių atsiskyrėte kelioms dienoms (naktims) nuo grupės, mokestis už praleistą laiką negrąžinamas.

Organizatoriai:

 • Maršruto koordinatorė ordinatoriai: Giulia Brotto, giulia_brotto@yahoo.it;  
 • Žygio koordinatoriai: Sigitas Kučas, GMPR Lietuvos fondas: +37068659375, bc2020@bicycle.lt; Maryla Zielińska, Lenkijos keliautojų bendrija “CROTOS”: +48 663 266 553, bc2021@bicycle.pl.

 


Draugai:
catdays.net