www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai


BaltiCCycle 2021

 

“Aitrioji 🌶 Kalabrija & pikantiška 🍋 Sicilija”

 

liepos 24 – rugpjūčio 21, 2021

 

Scalea – Castrovillari – Camigliatello Silano – Monterosso Calabro – Gambarie – Reggio Calabria – Messina – Taormina – Etnos vulkanas – Katanija – Sirakūzai – Ragusa – Agrigento – Mazara del Vallo – Trapani – Palermas

 

Pirmoji šio BaltiCCycle žygio dalis prasideda Kalabrijoje, pietiniame Italijos regione, išsidėsčiusiame tarp Apeninų ir Viduržemio jūros, toli nuo įprastų turistinių takų, čia retai užklysta keliautojai iš užsienio. Mūsų maršrutas tęsiasi per visą Kalabriją išilgai Apeninų kalnagūbrio ir kerta keturis nacionalinius parkus:

 

·         Pollino nacionalinis parkas – aukštos viršūnės, tipiškas kalnų peizažas. Galėsime pasigrožėti čia augančia Heldreicho pušimi, kuri yra šio parko simbolis (seniausia „Italus“ yra 1230 metų amžiaus!).

·         Silos nacionalinis parkas – važiuodami į pietus pasieksime vieną iš svarbiausių biosferos draustinių, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai viena iš didžiausių Europos plynaukščių, apaugusi senovės miškais ir giriomis. Ak, beje, čia klajoja vilkai ;). Šio parko simbolis yra vilkas.

·         Serre regioninis gamtos parkas – kalnų grupė, apaugusi tankiais miškais, ši vietovė gali pasigirti daugybe vandens šaltinių ir upelių, kurie po liūčių virsta siautulingais srautais, per amžius išgraužusiais siaurus bei gilius tarpeklius.

·         Aspromonte nacionalinis parkas, iš kurio atsiveria dviejų Kalabriją ribojančių jūrų (Tirėnų ir Jonijos), o taip pat ir Mesinos sąsiaurio, Sicilijos ir Etnos ugnikalnio vaizdai. Taip, Etna! Šiuo metu ji spjaudo lavą rytinėje pusėje, bet mes kopsime iš priešingos. Tad nereikia nerimauti.

 

Antrosios žygio dalies maršrutas veda Sicilijos pajūriu pagal laikrodžio rodyklę nuo Mesinos (rytuose) iki Pachino (pietuose, daugybė vyšninių pomidorų!) ir Trapani (vakaruose), kol pasieksime Palermą, pakeliui aplankydami nuostabaus grožio vietas, kaip Taorminos romėnų teatras, Sirakūzai ir Agrigento šventyklų slėnis, o taip pat ir gamtos stebuklus, kaip „Turkų laiptais“ vadinamos sniego baltumo uolos. Sicilijoje galėsime vieną kartą gyvenime pradėti savo dieną nuo kruasano... su ledų įdaru. Pusryčiams. Taip, pusryčiams.

 

Žinoma, pietuose bus karšta, ypač jei bandysime pamėgdžioti vietinius gyventojus, skanaudami aitriąsias paprikas (Kalabrijos pasididžiavimas). Tačiau yra keletas gudrybių, kurios padės apsisaugoti nuo karščio: Kalabrijoje – senovės girių paunksmė, o Sicilijoje – nardymas (be perstojo!) krištolinės jūros vandenyse.

 

Pabandykite, junkitės prie žygio ir nepamirškite plaukimo akinių!

 


Maršruto koordinatorė: Giulia Brotto
giulia_brotto@yahoo.it

Žygio koordinatoriai: Sigitas Kučas, bc2020@bicycle.lt, +370 686 59 375;

Maryla Zielińska bc2021@bicycle.pl, +48 663 266 553

 


Draugai:
catdays.net