www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas / Programa / Dalyvavimo sąlygos

BaltiCCycle 2019

MISTINĖ ŪKANOTOJI ŠKOTIJA

maršrutą paruošė Bob Laing

2019 07 04 - 07 30

Škotija! Mitais ir legendomis apipinta šalis, kur sijonuoti vyrai geria viskį ir gardžiuojasi tešloje pakeptais “Mars” batonėliais. Šalis gali pasigirti ir Nacionalinio dviračių tinklo trasomis, vingiuojančiomis ramiais keliais (dauguma be automobilių eismo) per vaizdingiausias gamtos, dramatiškų peizažų, pilių ir istorinių mūšių vietas.

šią vasarą nuo liepos 4 d. iki liepos 30 d. BaltiCCycle keliaus aplink Škotiją nuo Edinburgo iki Edinburgo pagal laikrodžio rodyklę. Škotijos sostinėje yra daug ką pamatyti ir nuveikti, todėl oficiali pradžios data numatyta taip, kad prieš pradedant keliauti dviračiais kelias dienas skirtume susipažinimui su Edinburgu. Dviračiais išvažiuosime liepos 8 d., pirmadienį, o kelionę užbaigsime liepos 30 d., antradienį, prieš pat Edinburgo festivalį, kuris prasideda rugpjūčio 1 d., kuomet miesto gatvės, viešbučiai, o taip pat ir kempingai prisipildo svečių. Tai puiki galimybė pratęsti viešnagę, pasiliekant Edinburgo kultūros šventėje.

Maršrutas, prasidėjęs Edinburge, iš pradžių ves į pietus, link sienos su Anglija, užsukdamas į Kagyu Samye Ling vienuolyną – vieną iš pirmųjų Europoje įkurtų Tibeto budizmo centrų. Iš ten per puikųjį Trool slėnį (Glen Trool) į Ardrosaną, iš kur keltu persikelsime į Arano salą (Isle of Arran), o iš ten kitu keltu į Polo Makartnio dainoje išgarsintą Kintairo kyšulį (Mull of Kintyre). Vėliau kelionėje bus dar keli persikėlimai keltais. Maršrutas neužsuks į Glazgą, o ves tolyn į vakarus pro Oban miestelį į Fort Viljamą, iš kur galėsime įkopti į aukščiausią Jungtinės Karalystės kalną Ben Nevis, 1345 m. Toliau važiuosime „Salų keliu“ ir praleisime vieną nakrį Skye saloje; sugrįžę į žemyną keliausime šiaurine šalies pakrante, prieš pasukdami į pietus link Inverneso. Nuo čia maršrutas ves toliau Škotijos aukštumomis pietų kryptimi pro Tėjaus ežerą (Loch Tay) ir Callander miestelį į Stirlingą su Škotijos Nepriklausomybės kovų didvyrio Viljamo Voleso (realaus Holivudo filmo „Narsioji širdis“ herojaus) didingu monumentu. Galiausiai – maloni atkarpa šiauriniu Forto upės krantu, prieš kertant upę su įspūdingais vaizdais į Unesco saugomą Forto geležinkelio tiltą, ir Edinburgo panorama.

Maršrutas gali šiek tiek keistis, pabaigus derinti nakvynės vietas.

Pastaba. Registracijos su nuolaidomis terminas pratęstas iki birželio 14-os dienos. Užsiregistravusiems po šios datos mes negalėsime garantuoti nakvynės vietos užsakytuose kempinguose – Jūs turėsite patys tuo pasirūpinti. Vasaros sezono metu kempingai turi būti užsakomi iš anksto.

SKELBIMAS www.duratai.com. Keliaujantiems su „BaltiCCycle“ į Škotiją padarysime 20% nuolaidą nuo oficialių kainų visiems „ORTLIEB“ neperšlampamiems krepšiams ir kitai produkcijai (atsiuntimas iš Klaipėdos į kitus miestus per DPD +5€ arba nemokamai, jeigu pasiimsite Kaune arba Vilniuje iš mūsų vairuotojo, kuris šią vasarą atvažiuos kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį). Visas „Ortlieb“ krepšių pasirinkimas yra www.ortlieb.lt.


Draugai:
catdays.net