www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas / Programa / Dalyvavimo sąlygos

BaltiCCycle (BC) žygis – tai ne komercinis renginys, visi žygio organizatoriai yra savanoriai, o surinktas registracijos mokestis panaudojamas tik žygio išlaidoms apmokėti. Kiekvienais metais maršrutas yra naujas, todėl neįmanoma iš anksto suplanuoti visų žygio detalių. Išvažiavę į žygį Jūs tampate komandos dalimi, ir mes tikimės iš Jūsų geranoriškumo, teisingo mūsų principų ir taisyklių supratimo, o taip pat ir pagalbos žygio organizatoriams, sprendžiant iškilusias problemas ir kasdienes užduotis.

Pastaba. BaltiCCycle 2019 „Carretera Austral – kelias pasaulio pakrašty“ įvyks pagal čia siūlomas sąlygas, jeigu ne mažiau kaip 10 dalyvių užsiregistruos visam maršrutui. Mes turime žinoti planuojamą dalyvių skaičių iš anksto (lėktuvo ir kelto bilietų užsakymui, vietų hosteliuose ir kempinguose rezervavimui ir t.t.), todėl nustatėme registracijos terminą – 2018 m. lapkričio 30 d. Jeigu nesusirinks pakankamai dalyvių, žygio sąlygos gali būti pakeistos (nario mokestis padidės). Užsiregistravę dalyviai elektroniniu paštu bus reguliariai informuojami apie registracijos eigą.

BC2019 ekspedicija į Patagoniją yra skirta keliautojams, turintiems ilgų kelionių ir atšiaurių keliavimo-stovyklavimo sąlygų patirtį – teks keliauti negrįstais keliais ir negyvenamomis vietomis. Įveikti visą maršrutą – didelis iššūkis. Būkite pasiruošę nuotykiams, nepalankioms oro sąlygoms ir įvairioms nenumatytoms kliūtims. Žygis yra atviras visiems, bet prieš registruodamiesi gerai pagalvokite apie savo fizines ir psichines galimybes jį užbaigti.

Kelių kokybė labai nevienoda ir smarkiai priklausys nuo oro sąlygų. Turite būti ypatingai atsargūs, leisdamiesi žemyn žvyro keliais. Įvairios nenumatytos kliūtys kaip akmenys, smėlis, gali sukelti rimtą nelaimę. Pirmojoje žygio dalyje nuo Puerto Montt iki O‘Higgins teks važiuoti 60% žvyro keliais, o antrojoje nuo O‘Higgins iki Punta Arenas – 25%. Kasmet vis daugiau kelio atkarpų asfaltuojama, galimi remonto darbai.

Į žygį susirenka dalyviai iš įvairių pasaulio šalių, ir mes kviečiame atsivežti ant dviračio savo šalies vėliavėlę ar kitą simbolį, kad kelyje sutikti žmonės sveikintų mus kaip tarptautinę draugišką dviratininkų bendruomenę.

Organizaciniai principai. Mes stengiamės išlaikyti ankstesniųjų BC žygių organizacinius principus:

 • Vidutinis dienos kelio atstumas, suvidurkintas pagal visą maršrutą, yra 64.6 km. Dėl sudėtingų važiavimo sąlygų ir nuostabių gamtos objektų gausos tai trumpesnis atstumas nei įprasta mūsų žygiuose.
 • Poilsio dienos planuojamos kartą per savaitę ar dažniau, jeigu pakeliui yra žymių lankytinų objektų.
 • Didelė maršruto dalis eina per neapgyvendintas teritorijas, todėl dažnai stovyklas įsirengsime "laukinėje" gamtoje. Gyvenvietėse nakvosime oficaliuose kempinguose, kartais hosteliuose. Ne visos nakvynės suplanuotos, ir atsikėlę iš ryto ne visada žinosime, kur praleisime kitą naktį. BC mašinos vairuotojas suras nakvynei vietą ir ją pažymės ženklais arba informuos mobiliu telefonu, jei bus ryšys.
 • Kiekvieną rytą per Žemėlapio sueigą bus paaiškinama dienos programa ir išdalinami žemėlapiai su pažymėtu maršrutu ir lankytinų objektų aprašymu.
 • Nuo nakvynės iki nakvynės vietos galima keliauti individualiai arba mažomis grupelėmis. Kai pagal programą numatytas bendras renginys, važiuosime vienoje kolonoje, pasipuošę žygio marškinėliais ir kita žygio atributika.
 • Turėsime mašiną viso žygio metu, bet būkite pasirengę kelias dienas visą savo inventorių vežtis ant dviračio (mašinos gedimas ar kitos aplinkybės, o taip pat ir pervažiuojant iš Čilės į Argentiną, žr. žemiau). Mašinoje bus leidžiama pervežti 20 kg asmeninio inventoriaus viename standartiniame maiše (Jūs jį gausite). Ši paslauga yra įtraukta į dalyvio mokestį.
 • Nelaimės atveju galėsite paskambinti vairuotojui (deja, mobilaus ryšio tinklas labai ribotas) ir paprašyti nugabenti į artimiausią pirmosios pagalbos punktą. Jeigu dalyvis dėl traumos, ligos ar kitos priežasties negali tęsti kelionės, organizatoriai gali pasiūlyti 2-3 dienas pervežti jį ir jo dviratį mašinoje.

Atvykimas/Išvykimas. Atvykimo ir išvykimo išlaidos neįeina į nario mokestį. Jūs galite prisijungti prie žygio ir jį užbaigti bet kurioje maršruto dalyje, ir Jūs turite patys susiplanuoti kaip pasiekti keliaujančią grupę. Už papildomą mokestį (5 € už 10 km) mes galime Jus nuvežti su žygio mašina iki 50 km atstumu (100 km į abi puses). Apie tokį pageidavimą turite pranešti žygio organizatoriams mažiausiai prieš dvi dienas. Nors maršrutas jau suplanuotas, bet tikros datos dėl blogų oro sąlygų ar kitų nenumatytų aplinkybių kelionės metu gali šiek tiek pasikeisti (plius/minus 2 dienos). Turėkite tai mintyse planuodami savo atvykimą. Paspaudę čia rasite patarimų, kaip atvykti į maršrutą.

Vizos. Lietuvos piliečiams vizų nereikia. Leidimas būti šalyje išduodamas atskridus 90-čiai dienų. Mes keliausime Čilėje ir Argentinoje. Įvažiuojant į šalį, Jūsų pasas turi galioti pusei metų į priekį.

Oro sąlygos. Oras Patagonijoje sunkiai nuspėjamas, ir Jūs turite būti pasiruošę visokioms oro sąlygoms. Rajonai, išsidėstę į pietus nuo 40 lygiagretės, pasižymi jūriniu klimatu su gausiu kritulių kiekiu nuo 2000 iki 4000 mm per metus. Dominuoja vakarų vėjai. Keliaujant „Carretera Austral“ vėjai neturėtų labai trukdyti, bet nuo El Chalten iki Punta Arenas smarkūs, dažniausiai vakarų / šiaurės vakarų vėjai siautėja pastoviai. Keliausime baigiantis vasarai ir prasidedant rudeniui, kai temepratūros krenta. Kovo mėnesį vidutinė aukščiausia temperatūra Puerto Montt yra 16oC , o žemiausia 8oC; saulėtų valandų skaičius – 8. Puerto Natales atitinkamos temperatūros yra 14oC ir 9oC ir tiek pat saulėtų valandų.

Pasivaikščiojimai pėsčiomis. Mes planuojame aplankyti nacionalinių parkų įspūdingiausias vietas, kurias pasiekti galima tik pėsčiųjų takais. Jūs turite avėti gerais turistiniais batais, turėti tam tinkamą aprangą, kuprinę ir, patartina, trekingo lazdas.

Maitinimasis. Maitinimu turite pasirūpinti patys. Rekomenduojama su savimi turėti dujinę ar benzininę viryklę maisto pasigaminimui stovyklavietėse. Bus ilgos "laukinės" maršruto atkarpos be restoranų ir parduotuvių. Keliaujant negyvenamomis vietomis kažkiek maisto ir geriamo vandens atsargų reikiamam dienų skaičiui bus galima vežtis mūsų mašinoje. Jei stovyklavietėse nebus geriamo vandens, mūsų mašinos vairuotojas turės tuo pasirūpinti ir atvežti.

Skiepai. Jūs turite su savimi turėti Tarptautinį skiepijimų sertifikatą („geltonąją knygutę”). Kad skiepai veiktų, pasiskiepykite likus kelioms savaitėms iki kelionės pradžios. Pasikonsultuokite Skiepų centre savo gyvenamojoje vietoje.

Privalomų skiepų sąrašo šitiems Čilės ir Argentinos rajonams, kur mes keliausime, nėra. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo:

 • hepatito A,
 • hepatito B,
 • vidurių šiltinės,
 • difterijos / pasiutligės,
 • gripo,
 • tymų / kiaulytės / raudonukės.

Dalyvio reikmenys vykstant į žygį:

 • tvarkingas dviratis, paruoštas ilgai kelionei (su bagažine, kuprinėms, saugiais stabdžiais, ATŠVAITAIS ir veikiančiais ŽIBINTAIS); paspaudę čia atidžiai perskaitykite patarimus kaip paruošti dviratį kelionei;
 • dviračio pasas arba kitas dviračio nuosavybę įrodantis dokumentas (Jūsų gali paprašyti parodyti jį įvažiuojant ar išvažiuojant iš šalies);
 • gera dviratininko apranga, tinkama įvairioms oro sąlygoms, apsauginiai kremai ir akiniai nuo saulės;
 • atsarginės dviračio dalys ir remonto įrankiai (kažkiek remonto įrankių ir dalių turėsime mašinoje);
 • pirmosios pagalbos vaistinėlė (daugiau vaistų turėsime mašinoje);
 • apsauginis tinklelis ir kitos priemonės nuo moskitų;
 • galiojantis (mažiausiai pusei metų į priekį) pasas;
 • PRIVALOMAS MEDICINOS IŠLAIDŲ DRAUDIMAS (grupinio draudimo nebus);
 • turistinis inventorius (vėjui ir lietui atspari palapinė, šiltas miegmaišis, dujinė arba benzininė viryklė, žibintuvėlis ir kt.);
 • turistiniai batai;
 • pakankamas pinigų kiekis asmeninėms išlaidoms (maistui, dviračio remontui, muziejams, ekskursijoms, leidimams įvažiuoti į nacionalinius parkus, keltų bilietams ir kt.);
 • mobilusis telefonas;
 • GPS navigacinis prietaisas su „off-line“ žemėlapiais.

Vaikai iki 18 m. Vaikai gali dalyvauti žygyje tik kartu su vienu iš savo tėvų ar kitu suaugusiuoju, kuris turi notaro patvirtintą įgaliojimą ir visiškai atsako už savo globotinį.

Asmeninio inventoriaus transportavimas. Būtiną asmeninį inventorių rekomenduojama vežtis kuprinėse ant savo dviračio. Pervežamo asmeninio bagažo svoris apribotas (iki 20 kg). Standartinio dydžio maišą savo daiktų supakavimui gausite žygio pradžioje, tai įtraukta į dalyvio mokestį. Jūs turite būti pasiruošę visą savo bagažą kelias dienas vežtis ant dviračio kertant sieną iš Čilės į Argentiną (Villa O‘Higgins – El Chalten) ir kritiškais atvejais (mašinos avarija, užtrukę sienų pervažiavimo formalumai ar kitos nenumatytos aplinkybės). Jeigu norite vežtis papildomą maišą organizatorių transportu, turite tai nurodyti registracijos anketoje ir sumokėti iš anksto (2 € už vieną dieną).

Nei organizatoriai, nei mašinos vairuotojas neatsako už Jūsų bagažo saugumą. Nuo vagysčių turėtumėte apsidrausti asmeniškai.

Sienos kirtimas iš Čilės į Argentiną (Villa O‘Higgins – El Chalten). „Carretera Austral“ baigiasi prie O‘Higgins lagūnos. Kad patektume į Argentiną turėsime plaukti dviem keltais (51 km – 3 val. ir 10 km – 45 min.) ir įveikti ~20 km sunkiu keliu tarp dviejų pasienio punktų. Viena atkarpa dviračiu nepravažiuojama ir teks juos vestis siauru taku per grioviais išraižytą mišką. Planuojame El Chalten pasiekti per dvi paras, jeigu nesikeis keltų tvarkaraštčiai priklausomi nuo oro sąlygų. BC mašina El Chalten pasieks apvažiavusi lanku virš 1000 km.

Keltai. Visą maršrutą galėsime įveikti tik pasinaudodami keltų bendrovių paslaugomis. Keltų bilietų kainos neįeina į nario mokestį ir juos įsigyti turite patys. Kai kuriems keltams bilietus reikia įsigyti iš anksto; mes infomuosime apie grupinio bilieto įsigijimo galimybes, kai gausime Jūsų registracijos anketą. Čia yra pagrindinių keltų maršrutai, apytiksliai plaukimo laikai ir bilietų kainos:

Nario mokestis. Nustatytas nario mokestis yra 20 € vienai dienai. Registracijos anketoje Jūs turite nurodyti dienų skaičių, kurį planuojate keliauti, ir visas mokestis bus apskaičiuotas automatiškai. Sklandžiam žygio organizavimui prašytume visus, kurie planuoja dalyvauti žygyje, kuo skubiau užsiregistruoti.

Jeigu neužsiregistruosite ir nesumokėsite bent pusės dalyvio mokesčio iki 2018 m. lapkričio 30 d. – nuolaidos nebebus taikomos. Antra Jūsų mokesčio dalis turi būti sumokėta likus ne mažiau kaip 5-ioms dienoms iki Jūsų starto datos; nesumokėjus laiku visas mokestis padidės 10%. Dalyviai be nuolaidų turi sumokėti nario mokestį mažiausiai prieš 20 dienų iki starto datos; nesumokėjus laiku visas mokestis taip pat padidės 10%.

Į dalyvio mokestį įeina:

 • nakvynės vieta palapinei pasistatyti su paprasčiausiais patogumais (geriamas vanduo, maišai šiukšlėms) „laukinėse” stovyklavietėse, privačioje žemėje, poilsiavietėse arba oficialiuose kempinguose ar hosteliuose, kai nakvynė lauke negalima;
 • grupę lydinti mašina su pirmosios medicininės pagalbos priemonėmis ir dviračių remonto įrankiais; galimybė nelaimės atveju telefonu išsikviesti mašiną į nelaimės vietą;
 • vieno standartinio maišo iki 20 kg svorio transportavimas;
 • žemėlapių kopijos su pažymėtu maršrutu, lankytinų objektų sąrašu ir trumpu aprašymu; organizatorių konsultacijos maršruto ir kultūrinės programos klausimais;
 • žygio marškinėliai, vėliavėlė ir lipdukas su BC2019 simbolika;
 • organizatorių paruošti malonūs siurprizai.

Nuolaidos. Nuolaida gali būti suteikta tik tuo atveju, jeigu užsiregistruosite ir sumokėsite bent pusę nario mokesčio iki 2018 m. lapkričio 30 d. Nuolaidos nesisumuoja.

 • 15% – suteikiama studentams (iki 26 m. amžiaus), šeimoms (3 ir daugiau narių) ir BC veteranams, keliavusiems 100 ir daugiau dienų ankstesniuose BC žygiuose. Jeigu 100 dienų pasiekiama žygio metu, tai nuolaida skaičiuojama nuo tos dienos.
 • ypatinga nuolaida – suteikiama dalyviams, suradusiems žygiui rėmėjų ar pagelbėjus organizatoriams kelionės metu ar jai ruošiantis ir suderinus tai asmeniškai su organizatoriais.

Papildomos mokamos paslaugos (pasirenkamos)

užsakomos registracijos metu:

 • dalyvio papildomo asmeninio bagažo iki 20 kg pervežimas (2 € per dieną);
 • papildomi žygio dalyvio marškinėliai – 15 €;

užsakomos žygio metu:

 • galimybė įsigyti atsarginių dviračio detalių (dviračių parduotuvės kaina; turėsime labai ribotą kiekį);
 • galimybė pasinaudoti organizatorių transportu žygio metu atvykimui/išvykimui iš maršruto iki 50 km spinduliu (5 € /10 km, atstumą skaičiuojant į abi puses).

Atsisakymas nuo žygio. Atsisakymo nuo žygio data fiksuojama, kai žygio organizatoriams dalyvis įteikia atsisakymo nuo žygio laišką (prieš žygį el. paštu bc2019@bicycle.lt, žygio metu laiškas turi būti įteiktas žygio vadovui ir patvirtintas jo parašu). Užfiksuoti datą yra svarbu, nes atsisakiusiam nuo žygio dalyviui pagal šią datą bus grąžinama nario mokesčio dalis. Mokestis už visas dienas, esančias po 30 dienų nuo atsisakymo, bus grąžinamas 100%, o už pirmąsias 30 dienų pagal šias taisykles:

 • 100% – jei iki žygio pradžios likę 60 dienų;
 •   70% – jei iki starto likę 10-60 dienų;
 • jei iki starto likę mažiau negu 10 dienų, pinigai negrąžinami, tačiau 70% paliekama žygeivio sąskaitoje kitų metų BaltiCCycle žygiui; jeigu kitais metais jie nepanaudojami, tai jie atitenka BC rengiančiai organizacijai;
 • dėl kokių nors priežasčių nutraukus žygį po 20 ar daugiau kelionės dienų, grąžinama 80% neišnaudotų dalyvio pinigų (už pirmąsias 20 dienų mokestis negrąžinamas);
 • mokestis yra grąžinamas pagal aukščiau išvardytas taisykles per 30 dienų pasibaigus žygiui;
 • pašalinus dalyvį iš žygio, dalyvio mokestis negrąžinamas;
 • jeigu Jūs nenakvojate organizatorių pasiūlytoje nakvynės vietoje, turite už nakvynę susimokėti pats – už praleistas naktis mokestis negrąžinamas;
 • jei dėl kokių nors priežasčių atsiskyrėte kelioms dienoms (naktims) nuo grupės, mokestis už praleistą laiką negrąžinamas.

Organizatoriai:

 • GMPR Lietuvos fondas: +370 686 59375, bc2018@bicycle.lt, Sigitas Kučas;
 • Lenkijos keliautojų bendrija “CROTOS”, +48 663 266 553, bc2018@bicycle.pl, Maryla Zielińska.

Draugai:
catdays.net