www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas / Programa / Dalyvavimo sąlygos

BaltiCCycle (BC) žygis – tai ne komercinis renginys, visi žygio organizatoriai yra savanoriai, o surinktas registracijos mokestis panaudojamas tik žygio išlaidoms apmokėti. Kiekvienais metais maršrutas yra naujas, todėl neįmanoma iš anksto suplanuoti visų žygio detalių. Išvažiavę į žygį Jūs tampate komandos dalimi, ir mes tikimės iš Jūsų geranoriškumo, teisingo mūsų principų ir taisyklių supratimo, o taip pat ir pagalbos žygio organizatoriams, sprendžiant iškilusius problemas ir kasdienes užduotis.

Pastaba. Žygis įvyks pagal čia siūlomas sąlygas, jeigu ne mažiau kaip 10 dalyvių užsiregistruos pagrindinei maršruto daliai nuo La Paso iki Tupizos. Mes turime žinoti planuojamą dalyvių skaičių iš anksto (lėktuvo bilietų užsakymui, vietų hosteliuose rezervavimui ir t.t.), todėl nustatėme registracijos terminą – 2017 m. lapkričio 30 d. Tie, kurie keliaus ne nuo pradžių, galės užsiregistruoti vėliau. Jeigu nesusirinks pakankamai dalyvių, žygio sąlygos gali būti pakeistos (nario mokestis padidės). Užsiregistravę dalyviai elektroniniu paštu bus reguliariai informuojami apie registracijos eigą.

BC2018 ekspedicija į Boliviją yra skirta keliautojams, turintiems ilgų kelionių ir atšiaurių keliavimo-stovyklavimo sąlygų patirtį – teks keliauti negrįstais keliais ir negyvenamomis vietomis. Pagrindinė maršruto dalis yra aukštai virš jūros lygio; dažnai pakilsime iki 4000 m ir aukščiau. Jūs turite būti susipažinę su kalnų ligos simptomais, su ja susijusia rizika ir jos prevencija. Įveikti visą maršrutą – didelis iššūkis. Būkite pasiruošę nuotykiams, nepalankioms oro sąlygoms ir įvairioms nenumatytoms kliūtims. Žygis yra atviras visiems, bet prieš registruodamiesi gerai pagalvokite apie savo fizines ir psichines galimybes jį užbaigti.

Į žygį susirenka dalyviai iš įvairių pasaulio šalių, ir mes kviečiame atsivežti ant dviračio savo šalies vėliavėlę ar kitą simbolį, kad kelyje sutikti žmonės sveikintų mus kaip tarptautinę draugišką dviratininkų bendruomenę. Sėkmingai įkopę į 6000 m aukščio vulkaną, iškelsime savo vėliavas, pažymėdami Baltijos šalių Nepriklausomybės šimtmetį.

Organizaciniai principai. Mes stengiamės išlaikyti ankstesniųjų BC žygių organizacinius principus:

  • Vidutinis dienos kelio atstumas, suvidurkintas pagal visą maršrutą, yra 64.2 km. Dėl sudėtingų važiavimo sąlygų tai trumpesnis atstumas nei įprasta mūsų žygiuose.
  • Poilsio dienos planuojamos kartą per savaitę ar dažniau, jeigu pakeliui yra įžymių lankytinų objektų.
  • Didelė maršruto dalis eina per neapgyvendintas teritorijas, todėl dažnai stovyklas įsirengsime "laukinėje" gamtoje. Gyvenvietėse nakvosime hosteliuose, jei jie ten yra. Ne visos nakvynės suplanuotos, ir atsikėlę iš ryto ne visada žinosime, kur praleisime kitą naktį. BC mašinos vairuotojas suras nakvynei vietą ir ją pažymės ženklais arba informuos mobiliu telefonu, jei bus ryšys.
  • Kiekvieną rytą per Žemėlapio sueigą bus paaiškinama dienos programa ir išdalinami žemėlapiai su pažymėtu maršrutu ir lankytinų objektų aprašymu.
  • Nuo nakvynės iki nakvynės vietos galima keliauti individualiai arba mažomis grupelėmis. Kai pagal programą numatytas bendras renginys, važiuosime vienoje kolonoje, pasipuošę žygio marškinėliais ir kita žygio atributika.
  • Nors turėsime mašiną viso žygio metu, turite būti pasirengę, esant reikalui (mašinos gedimas ar kitos aplinkybės), kelias dienas visą savo būtiną inventorių vežtis ant dviračio. Mašinoje bus leidžiama pervežti 25 kg asmeninio inventoriaus viename standartiniame maiše (Jūs jį gausite). Ši paslauga yra įtraukta  į dalyvio mokestį.
  • Nelaimės atveju galėsite paskambinti vairuotojui (deja, mobilaus ryšio tinklas Bolivijoje labai ribotas) ir paprašyti nugabenti į artimiausią pirmosios pagalbos punktą. Jeigu dalyvis dėl traumos, ligos ar kitos priežasties negali tęsti kelionės ilgiau negu 2-3 dienas, organizatoriai gali pasiūlyti 2-3 dienas pervežti jį ir jo dviratį mašinoje.
  • Kelių kokybė labai nevienoda ir smarkiai priklausys nuo oro sąlygų. Turite būti ypatingai atsargūs leisdamiesi žemyn negrįstais keliais. Įvairios nenumatytos kliūtys kaip akmenys, smėlis, ledas gali sukelti rimtą nelaimę.

Atvykimas/Išvykimas. Atvykimo ir išvykimo išlaidos neįeina į nario mokestį. Jūs galite prisijungti prie žygio ir jį užbaigti bet kurioje maršruto dalyje, ir Jūs turite patys susiplanuoti kaip pasiekti keliaujančią grupę. Už papildomą mokestį (5 € už 10 km) mes galime Jus nuvežti su žygio mašina iki 50 km atstumu (100 km į abi puses). Apie tokį pageidavimą turite pranešti žygio organizatoriams mažiausiai prieš dvi dienas. Nors maršrutas jau suplanuotas, bet tikros datos dėl blogų oro sąlygų ar kitų nenumatytų aplinkybių kelionės metu gali šiek tiek pasikeisti (plius/minus 1 diena). Turėkite tai mintyse planuodami savo atvykimą. Paspaudę čia rasite patarimų, kaip atvykti į maršrutą. Jeigu Jus domina grupinis lėktuvo bilietas, pažymėkite tai Registracijos anketoje. Patarimų, kaip supakuoti dviratį transportuojant lėktuvu, skaitykite čia.

Vizos. Lietuvos piliečiams vizų nereikia. Leidimas būti šalyje išduodamas atskridus 90-čiai dienų. Didesnė maršruto dalis suplanuota Bolivijoje, bet mes įvažiuosime vienai dienai į Peru ir penkioms į Čilę. Įvažiuojant į šalį, Jūsų pasas turi galioti pusei metų į priekį.

Aklimatizacija. Pagrindinis maršrutas vingiuoja 3000-4000 metrų aukštyje virš jūros lygio, keletą dienų priartėdamas iki 5000 metrų. La Paso oro uostas yra 4060 m aukštyje, ir atskridus tiesiai iš žemesnių vietų, kalnų liga yra beveik neišvengiama. Nuovargis, galvos skausmas, oro trūkumas – šie simptomai dažniausiai praeina per 2-4 dienas, priklausomai nuo žmogaus. Todėl mes rekomenduojame anksčiau atvykti į La Pasą, kad užtektų laiko aklimatizacijai, arba jau namuose kelias dienas prieš išvykstant pradėti vartoti specialias tabletes (pvz. sorojchi, diuramido ar aspirino), kurios susilpnina deguonies trūkumo poveikį. Daugiau apie keliavimą dideliuose aukščiuose skaitykite čia (angliškai); kaip saugotis nuo kalnų ligos Bolivijoje – čia. Lietuviškai apie kalnų ligą – čia.

Oro sąlygos. Bolivijos klimatas skirstomas į du sezonus: sausąjį – žiemos – nuo gegužės iki spalio, ir lietaus – vasaros – nuo lapkričio iki balandžio. Oro sąlygos iš esmės skiriasi leidžiantis nuo aukštikalnių žemyn. Pagrindinė mūsų maršruto dalis yra Altiplano plokščiakalnyje, kur mažiau kritulių, ypač pietinėje dalyje, kur jis pereina į dykumą. Kovo mėnesį vidutinė maksimali temperatūra 4000 m aukštyje La Pase yra 14C, o minimali 2C; dienos ilgis 12.7 val., iš jų 4.9 val. su saule. Vidutinės maksimali ir minimali temperatūros 3600 m Uyunyje yra 20C ir 12C. Tačiau didesniuose aukščiuose galimos naktį ir minusinės temperatūros. Yungas maršruto dalyje mūsų lauks šilti, drėgni orai su gaiviais vėjeliais.

Kopimas į vulkanus. Mes planuojame įkopti į dviejų vulkanų viršūnes – 5920 m ir 6008 m aukščio. Išskyrus didelį aukštį, pats įkopimas nėra techniškai sudėtingas ir jam nereikia specialaus kalnų inventoriaus ar uolų laipiojimo įgūdžių. Bet Jūs turite avėti gerais turistiniais batais, turėti tam tinkamą aprangą, kuprinę ir, patartina,  alpenštoką. Įkopimai numatyti pagrindinio maršruto pabaigoje (27-ą ir 30-ą dienomis), kada mes jau būsime puikiai pripratę prie aukščio. Dalyviai, kurie nenorės ar negalės kopti, ilsėsis stovykloje.

Maitinimasis. Maitinimu turite pasirūpinti patys. Rekomenduojama su savimi turėti dujinę ar benzininę viryklę maisto pasigaminimui stovyklavietėse. Bus ilgos "laukinės" maršruto atkarpos be restoranų ir parduotuvių. Keliaujant negyvenamomis vietomis kažkiek maisto ir geriamo vandens atsargų reikiamam dienų skaičiui bus galima vežtis mūsų mašinoje. Jei stovyklavietėse nebus geriamo vandens, mūsų mašinos vairuotojas turės tuo pasirūpinti ir atvežti.

Skiepai. Jūs turite su savimi turėti Tarptautinį skiepijimų sertifikatą („geltonąją knygutę”). Kad skiepai veiktų, pasiskiepykite likus kelioms savaitėms iki kelionės pradžios. Pasikonsultuokite Skiepų centre savo gyvenamojoje vietoje.

Įvažiuojant į Boliviją nėra privalomų skiepų sąrašo, tačiau atvykstant iš šalių su didele geltonojo drugio rizika (Peru, Brazilija), Jūsų gali pareikalauti parodyti skiepų pažymėjimą. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo:

  • hepatito A,
  • hepatito B,
  • geltonojo drugio,
  • vidurių šiltinės,
  • pasiutligės,
  • gripo,
  • erkių platinamų ligų.

Daugiau informacijos apie skiepų būtinybę skaitykite čia ir čia.

Dalyvio reikmenys vykstant į žygį:

  • tvarkingas dviratis, paruoštas ilgai kelionei (su bagažine, kuprinėms, saugiais stabdžiais, ATŠVAITAIS ir veikiančiais ŽIBINTAIS); paspaudę čia atidžiai perskaitykite patarimus kaip paruošti dviratį kelionei;
  • dviračio pasas arba kitas dviračio nuosavybę įrodantis dokumentas (Jūsų gali paprašyti parodyti jį įvažiuojant ar išvažiuojant iš šalies);
  • gera dviratininko apranga, tinkama įvairioms oro sąlygoms, ir apsauginiai kremai nuo saulės;
  • atsarginės dviračio dalys ir remonto įrankiai (kažkiek remonto įrankių ir dalių turėsime mašinoje);
  • pirmosios pagalbos vaistinėlė (daugiau vaistų turėsime mašinoje);
  • apsauginis tinklelis ir kitos priemonės nuo moskitų;
  • galiojantis (mažiausiai pusei metų į priekį) pasas;
  • PRIVALOMAS MEDICINOS IŠLAIDŲ DRAUDIMAS (grupinio draudimo nebus);
  • turistinis inventorius (vėjui ir lietui atspari palapinė su kietam gruntui skirtais kuoliukais, šiltas miegmaišis, dujinė arba benzininė viryklė,  žibintuvėlis ir kt.); pastaba: La Pase galima nusipirkti praduriamų ir su sriegiu dujų balionėlių, bet nerasite užspaudžiamų;
  • turistiniai batai ir kitas inventorius, reikalingas kopimui į 6000 m viršūnes;
  • pakankamas pinigų kiekis asmeninėms išlaidoms (maistui, dviračio remontui, muziejams, ekskursijoms, leidimams įvažiuoti į Nacionalinius parkus ir kt.); pastaba: bankomatų didesnėje maršruto dalyje nebus;
  • mobilusis telefonas;
  • GPS navigacinis prietaisas su „off-line“ žemėlapiais (Bolivijos žemėlapius galima nusipirkti iš Garmin arba atsisiųsti nemokamus iš Open street maps; google žemėlapiuose daug mažiau detalių).

Vaikai iki 18 m. Vaikai gali dalyvauti žygyje tik kartu su vienu iš savo tėvų ar kitu suaugusiuoju, kuris turi notaro patvirtintą įgaliojimą ir visiškai atsako už savo globotinį.

Asmeninio inventoriaus transportavimas. Būtiną asmeninį inventorių rekomenduojama vežtis kuprinėse ant savo dviračio. Pervežamo asmeninio bagažo svoris griežtai apribotas (iki 25 kg). Standartinio dydžio maišą savo daiktų supakavimui gausite žygio pradžioje, tai įtraukta į dalyvio mokestį. Kritiškais atvejais (mašinos avarija, užtrukę sienų pervažiavimo formalumai ar kitos nenumatytos aplinkybės) Jūs turite būti pasiruošę visą savo bagažą kelias dienas vežtis ant dviračio. Jeigu norite vežtis papildomą maišą organizatorių transportu, turite tai nurodyti registracijos anketoje ir sumokėti iš anksto (2 € už vieną dieną).

Nei organizatoriai, nei mašinos vairuotojas neatsako už Jūsų bagažo saugumą. Nuo vagysčių turėtumėte apsidrausti asmeniškai.

Pervažiavimas iš Tupizos į La Pasą. Patogiausias būdas važiuoti naktiniu traukiniu iš Tupizos iki Oruro, o iš ten autobusu į La Pasą. Kita galimybė traukiniu važiuoti tik iki Uyuni, o iš ten į La Pasą skristi lėktuvu. Žygio mašina galės pervežti Jūsų daiktus, bet dviratį turėsite pasiimti su savimi. Pagal pageidavimą mes galėsime Jums nupirkti traukinio/autobuso/lėktuvo bilietą, užsisakius žygio metu. Traukinio ir autobuso bilietų kainos priklauso nuo keliavimo klasės; juos įsigyti galite šioje svetainėje www.ticketsbolivia.com. Lėktuvo bilietas iš Uyuni į La Pasą su Bolivijos avialinijomis kainuoja ~80 €.

Nario mokestis. Nustatytas nario mokestis yra 18 € vienai dienai. Registracijos anketoje Jūs turite nurodyti dienų skaičių, kurį planuojate keliauti, ir visas mokestis bus apskaičiuotas automatiškai. Sklandžiam žygio organizavimui prašytume visus, kurie planuoja dalyvauti žygyje, kuo skubiau užsiregistruoti.

Jeigu neužsiregistruosite ir nesumokėsite bent pusės dalyvio mokesčio iki 2017 m. lapkričio 30 d. –  nuolaidos nebebus taikomos. Antra Jūsų mokesčio dalis turi būti sumokėta likus ne mažiau kaip 5-ioms dienoms iki Jūsų starto datos; nesumokėjus laiku visas mokestis padidės 10%. Dalyviai be nuolaidų turi sumokėti nario mokestį mažiausiai prieš 5 dienas iki starto; nesumokėjus visas mokestis taip pat padidės 10%.

Registracijos mokestis nebus renkamas iš tų vietinių dviratininkų, kurie pagelbės kelionėje ir keliaus mažiau nei 3 dienas. Jie turės susimokėti tik už nakvynę. Organizatoriai bus dėkingi, jei paremdami žygį, vietiniai dalyviai įsigis žygio simbolių komplektą (marškinėlius, vėliavėlę ir lipduką).

Į dalyvio mokestį įeina:

  • nakvynės vieta palapinei pasistatyti su paprasčiausiais patogumais (geriamas vanduo, maišai šiukšlėms) „laukinėse” stovyklavietėse, privačioje žemėje, poilsiavietėse arba oficialiuose kempinguose ar hosteliuose, kai nakvynė lauke negalima;
  • grupę lydinti mašina su pirmosios medicininės pagalbos priemonėmis ir dviračių remonto įrankiais; galimybė nelaimės atveju telefonu išsikviesti mašiną į nelaimės vietą;
  • vieno standartinio maišo iki 25 kg svorio transportavimas;
  • žemėlapių kopijos su pažymėtu maršrutu, lankytinų objektų sąrašu ir trumpu aprašymu; organizatorių konsultacijos maršruto ir kultūrinės programos klausimais;
  • žygio marškinėliai (tiems, kurie keliaus virš 20 dienų), vėliavėlė ir lipdukas su BC2018 simbolika;
  • organizatorių paruošti malonūs siurprizai.

Nuolaidos. Nuolaida gali būti suteikta tik tuo atveju, jeigu užsiregistruosite ir sumokėsite bent pusę nario mokesčio iki 2017 m. lapkričio 30 d. Antra mokesčio dalis turi būti sumokėta likus ne mažiau kaip 5-ioms dienoms iki Jūsų starto datos. Nuolaidos nesisumuoja.

  • 15% – suteikiama studentams (iki 26 m. amžiaus), šeimoms (3 ir daugiau narių) ir BC veteranams, keliavusiems 100 ir daugiau dienų ankstesniuose BC žygiuose. Jeigu 100 dienų pasiekiama žygio metu, tai nuolaida skaičiuojama nuo tos dienos.
  • ypatinga nuolaida – suteikiama dalyviams, suradusiems žygiui rėmėjų ar pagelbėjus organizatoriams kelionės metu ar jai ruošiantis ir suderinus tai asmeniškai su organizatoriais.

Papildomos mokamos paslaugos (pasirenkamos)

užsakomos registracijos metu:

  • dalyvio papildomo asmeninio bagažo iki 20 kg pervežimas (2 € per dieną);
  • BC2018 žygio dalyvio marškinėliai – papildomai arba dalyviams, kurie keliauja 20 ar mažiau dienų – 15 €;

užsakomos žygio metu:

  • galimybė įsigyti atsarginių dviračio detalių (dviračių parduotuvės kaina; turėsime labai ribotą kiekį);
  • galimybė pasinaudoti organizatorių transportu žygio metu atvykimui/išvykimui iš maršruto iki 50 km spinduliu (5 € /10 km, atstumą skaičiuojant į abi puses);
  • traukinio/autobuso/lėktuvo bilietas iš Tupizos į La Pasą.

Atsisakymas nuo žygio. Atsisakymo nuo žygio data fiksuojama, kai žygio organizatoriams dalyvis įteikia atsisakymo nuo žygio laišką (prieš žygį el. paštu bc2018@bicycle.lt, žygio metu laiškas turi būti įteiktas žygio vadovui ir patvirtintas jo parašu). Užfiksuoti datą yra svarbu, nes atsisakiusiam nuo žygio dalyviui pagal šią datą bus grąžinama nario mokesčio dalis. Mokestis už visas dienas, esančias po 30 dienų nuo atsisakymo, bus grąžinamas 100%, o už pirmąsias 30 dienų pagal šias taisykles:

  • 100% – jei iki žygio pradžios likę 60 dienų;
  • 70% – jei iki starto likę 10-60 dienų;
  • jei iki starto likę mažiau negu 10 dienų, pinigai negrąžinami, tačiau 70% paliekama žygeivio sąskaitoje kitų metų BaltiCCycle žygiui; jeigu kitais metais jie nepanaudojami, tai jie atitenka BC rengiančiai organizacijai;
  • dėl kokių nors priežasčių nutraukus žygį po 20 ar daugiau kelionės dienų, grąžinama 80% neišnaudotų dalyvio pinigų (už pirmąsias 20 dienų mokestis negrąžinamas);
  • mokestis yra grąžinamas pagal aukščiau išvardytas taisykles per 30 dienų pasibaigus žygiui;
  • pašalinus dalyvį iš žygio, dalyvio mokestis negrąžinamas;
  • jeigu Jūs nenakvojate organizatorių pasiūlytoje nakvynės vietoje, turite už nakvynę susimokėti pats – už praleistas naktis mokestis negrąžinamas;
  • jei dėl kokių nors priežasčių atsiskyrėte kelioms dienoms (naktims) nuo grupės, mokestis už praleistą laiką negrąžinamas.

Organizatoriai:

  • GMPR Lietuvos fondas: +370 686 59375, bc2018@bicycle.lt, Sigitas Kučas;
  • Lenkijos keliautojų bendrija “CROTOS”, +48 663 266 553, bc2018@bicycle.pl, Maryla Zielińska.





Draugai:
catdays.net