www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas / Programa / Dalyvavimo sąlygos

BaltiCCycle naujas iššūkis – ekspedicija į Boliviją, 2018 m. vasario 20 d.–balandžio 7 d.: 38 dienos Altiplano plokščiakalniu nuo La Paz iki Tupizos ir atgal, pakylant aukščiausiu pasaulio keliu iki 5768 m; 9 dienos Yunga miškais nuo La Paz iki La Paz, nusileidžiant „Mirties keliu“, ir Velykos Coroico mieste. Iš viso 2200 km dviračiais.

“Per dvi savaites, keliaudami atokiais Bolivijos ir Čilės pakraščiais, patyrėme pilną spektrą fizinio diskomforto ir absoliutaus malonumo pojūčių. Apdraskyti, nutrinti, nudeginti, apgarinti, nubrozdinti, žaizdoti, sukepusiom lūpom, pūslėti, nugairinti – bet tuo pačiu metu purvo vonių pamaloninti, atsipalaidavę ir iš nuostabos pakylėti; mes gėrėjomės kiekviena akimirka, praleista ant dviračio šituose tolimuose didingos gamtos plotuose.” (iš keliautojų dienoraščio, vertimas iš anglų k.)

Užbaigę BC olimpinę ekspediciją Rio de Žaneire, nutarėmę pratęsti susipažinimą su Pietų Amerikos šalimis. Artimiausias tikslas Bolivija – šalis, turinti didžiausią gyventojų indėnų skaičių visoje Lotynų Amerikoje. Andų kultūra pulsuoja kiekvieno didelio miesto ir mažo kaimelio gatvėse.

Tačiau Bolivija traukia ir savo nepaliestos gamtos grožiu. Išsidėsčiusi nuo Amazonės džiunglių iki Andų kalnų ji stebina nepaprasta kraštovaizdžių įvairove ir vilioja keliavimo dviračiais galimybėmis. Tarp Andų kalnagūbrių įsiterpusį plokščiakalnį Altiplano (“aukšta plokštuma”) puošia 6000 m aukštį siekiantys vulkanų kūgiai, aukščiausias pasaulyje laivybai tinkantis Titikakos ežeras, didžiausia druskos lyguma Salar de Uyuni ir daugybė kitų gamtos stebuklų, tokių kaip karšti šaltiniai, geizeriai, keisčiausių formų uolų dariniai ir spalvingos lagūnos su tūkstančiais grakščiųjų flamingų. Visiškai kitas pasaulis atsiveria leidžiantis rytiniais Andų šlaitais. Priešingai nederlingai Altiplano plynaukštei, tarp 1000 m ir 3500 m driekiasi ypatingai vešlūs Yunga miškai, o reljefas išraižytas gilių subtropinių slėnių. Čia liūdnai pagarsėjęs „Mirties kelias“ kasmet pritraukia tūkstančius nuotykių ieškotojų.

Žygį pradėsime iš La Paz, aukščiausios pasaulyje (administracinės) sostinės, įsikūrusios 3640 m aukštyje. Maršrutas suplanuotas iš dviejų dalių. Pirmoji, pagrindinė dalis užtruks 38 dienas. Pirmos 3 dienos skirtos atvykimui, aklimatizacijai ir susipažinimui su miestu. Tada iškeliausime dviračiais maršrutu, vingiuojančiu per Altiplano plokščiakalnį ir pasibaigiančiu pietų Bolivijos mieste Tupiza. Iš pradžių atvyksime prie Titikakos ežero, aplankysime senųjų civilizacijų išlikusius statinius Saulės saloje ir Tiwanaku archeologiniame mieste. Tada dviračius pasuksime į pietvakarius ir kelioms dienoms įvažiuosime į Čilę pasigėrėti Lauca nacionaliniu parku su nuostabiais Contacotani ir Chungara ežerais snieguoto Parinacota vulkano papėdėje. Sugrįžę į Boliviją, žvilgtelėsime į aukščiausią šios šalies viršūnę Nevado Sayama (6542 m). Keliaudami toliau į pietus ir pietryčius priartėsime prie įdomiausių maršruto objektų – druskos dykumų Salar de Coipasa ir Salar de Uyuni. Pervažiavę šiuos druskų ežerus keliausime į Eduardo Avaroa nacionalinį parką su aktyviais ugnikalniais, karštais šaltiniais, geizeriais ir Salvadoro Dali dykuma. Užkopsime į Licancabur vulkaną (5920 m), ir aukščiausiu pasaulyje keliu pabandysime dviračiais pakilti į Uturuncu vulkano balną (5768 m). Iš čia vos keli šimtai metrų lieka iki vulkano viršūnės (6008 m). Pasiekę aukščiausią kelionės tikslą, po keturių dienų baigsime pirmąją maršruto dalį Tupizoje.

Antroji dalis užtruks 9 dienas. Pervažiavę iš Tupizos į Oruro naktiniu traukiniu ir iš Oruro į La Paz autobusu, vėl sėsime ant dviračių ir keliausime pietiniu Yunga maršrutu, pradėdami nusileidimą „Mirties keliu“. Velykas švęsime Coroico mieste (Bolivija garsi religinėmis tradicijomis).

Tai bus ekstremali daug ištvermės reikalaujanti kelionė, bet patirti įspūdžiai išliks visam gyvenimui. Važiuosime negyvenamom vietom ir negrįstais keliais. Prieš registruodamiesi žygiui, atidžiai susipažinkite su Dalyvavimo sąlygomis.

KOORDINATORIAI:

Sigitas Kučas, GMPR Lietuvos fondas, +370 686 59375, bc2017@bicycle.lt;
Maryla Zielińska, CROTOS – Keliautojų sąjunga, +48 663 266 553, bc2018@bicycle.pl;
Rolandas Liutika and Edvinas Kudrevičius.


Draugai:
catdays.net