www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai


Per Apeninus prie Lombardijos ežerų arba paragauti picos į Italiją

2011.07.03 - 2011.07.25

 Bolonija – Ravena – Rimini – San Marinas – Florencija – Parma – Verona – Milanas

Po kelionės kitame Žemės pusrutulyje, mes vėl sugrįžtame į savo žemyną, tiksliau - į saulėtąją Italiją. Kodėl būtent Italija? Tiesiog nusprendėme pasinaudoti savo draugų, Oliverio ir Karlotos, anksčiau keliavusių su mumis, kvietimu. Mūsų laukia didelis išbandymas, nes iš pirmo žvilgsnio Italija su išvystyta turizmo industrija neatrodo kaip labai tinkama šalis BaltiCCycle stiliaus kelionėms. Tai viena iš labiausiai turizmo agentūrų siūlomų ir savaitgalio turistų mėgstamų šalių.

Kai nusprendėme vykti į Italiją, pasirinkome šiaurinę jos dalį: Apeninų kalnus ir Lombardijos ežerus, dviračių maršrutu sujungdami Adrijos iki Ligūrijos jūras. Mes taip pat neabejingi Italijos kulinarijos skanėstams ir, tęsdami BC2007 tradiciją, kai mynėme į Turkiją paragauti kebabo, šį kartą galėsime įsitikinti, koks yra tikrasis itališkos picos skonis. Ir patikrinsime, kuo skiriasi lietuviški „gintariniai“ nuo itališkų „spagetti“ makaronų.

Aplankysime penkias Italijos provincijas: Emiliją-Romaniją, Toskaną, Ligūriją, Lombardiją ir Trentino. Startuosime Bolonijoje ir po trijų dienų, palikę pakrantę, tęsime žygį per pietinę Šiaurės Apeninų dalį. Ten važiuosime siaurais kalnų keliais, dažnai žvyrkeliais. Dėl to rekomenduojame turėti platesnes padangas. Įveikę kalnų perėjas, neabejotinai atsipūsime Florencijoje, iš kurios tęsime kelionę link jūros žemyn iki pat iškyšulio galo prie Poetų įlankos. Iš ten pasuksime į šiaurę, aplankysime Parmą, paragausime iš ten kilusio Parmezano sūrio, neatsiejamo nuo itališkos virtuvės, ir pasieksime didžiausią Italijoje Gardos ežerą. Vėliau, aplankę Veronos operą, galėsime keltuvu pasikelti ant Monte Baldo kalno ir, leisdamiesi dviračiais žemyn, gėrėtis Italijos Alpių vaizdais. Aplankę Gardaland atrakcionų parką, toliau tęsime kelionę palei Ledro, Idro, Iseo ir Endine ežerų virtinę ir per garsiuosius Franciakorta vynuogynus. Kelionę užbaigsime laivu perplaukę Como ežerą ir pasivaišinę Milano Tiramisu pyragu.

Žygio koordinatoriai:  Joanna Mikulska italy@bicycle.pl  ir Saulius Prabulis italy@bicycle.lt .


Draugai:
catdays.net