www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas / Programa / Dalyvavimo sąlygos

Dviračių žygis "Aplink Baltijos jūrą" yra organizuojamas panašiai kaip ir ankstesni "BaltiCCycle" žygiai. Kasdien nuvažiuosime 60-90 km, vieną kartą per savaitę bus poilsio diena. Dažniausiai nakvojame palapinėse gamtoje, jeigu mieste - tai mokyklose, stadionuose, parkuose, kartais  oficialiuose kempinguose. Žygio dalyviams kiekvieną rytą bus paaiškinamas dienos maršrutas ir išdalinami žemėlapiai su lankytinų objektų aprašymu ir kita informacija. Nuo nakvynės iki nakvynės vietos galima keliauti individualiai arba mažomis grupelėmis. Tuo atveju, kai pagal programą numatytas renginys, važiuosime vienoje kolonoje, pasipuošę žygio marškinėliais ir kita žygio atributika. Organizatorių transportas lydės viso žygio metu, su vairuotoju bus galima susisiekti telefonu.

Trasas, kurias parenkame maršrutui, mums rekomenduoja vietiniai dviratininkai. Apie 80% maršruto eis asfaltuotais keliais su nedideliu mašinų judėjimu ir dviračių takais; kartais bus siūloma važiuoti mažais keliukais arba galėsite pasirinkti Jums tinkamiausią variantą.

"BaltiCCycle" žygis - tai ne komercinis renginys, visi organizatoriai yra savanoriai, o surinktas registracijos mokestis panaudojamas žygio išlaidoms apmokėti. Kiekvienais metais parenkamas naujas žygio maršrutas, todėl nereikia tikėtis, kad visos žygio detalės bus idealiai suplanuotos. Išvažiavę į žygį, Jūs tampate komandos dalimi, ir Jūsų pagalba įveikiant dienos maršrutą ir sprendžiant įvairius iškilusius sunkumus yra labai laukiama ir sveikintina.

"BaltiCCycle" žygyje Jūsų laukia įvairūs netikėtumai, malonūs atradimai ir nedideli nuotykiai. Gal būt Jūs ne toks žmogus, kuris mėgsta nuotykius, ir tokio pobūdžio kelionė ne Jums. Bet nebijokite pamėginti. Daugelis pabandę pirmą kartą atsisėsti ant dviračio kasmet vėl sugrįžta į "BaltiCCycle" pasidžiaugti kelionės laisve ir puikiai praleisti atostogas su bendraminčiais, kurių amžius labai įvairus - nuo mokinių ir studentų iki žvalių pensininkų.

Atvykimas / Išvykimas. Žygį pradėti ir užbaigti galima bet kurioje maršruto vietoje. Susidarius pakankamam dalyvių iš Lietuvos skaičiui, bus organizuojamas dviračių ir dalyvių nuvežimas į Kopenhagą ir parvežimas žygį užbaigus. Planuojantiems pradėti žygį Kopenhagoje patariame užsiregistruoti į žygį ir užsisakyti bilietus kaip galima anksčiau. Tiems, kurie planuoja žygį užbaigti Švedijoje, yra patogu sugrįžti iš Karlshamno keltu į Klaipėdą. Iš kitų maršruto vietų taip pat nesunku susirasti tinkamą transportą. Tikslios nakvynės vietos yra derinamos ir bus paskelbtos vėliau. Viso žygio metu su žygio vadovu bus galima susisiekti mobiliuoju telefonu.

Vizos. Lietuvos piliečiams reikalingos vizos į Karaliaučiaus sritį ir į Rusiją. Į Karaliaučiaus sritį vizos išduodamos nemokamai Rusijos konsulate Vilniuje. Tiems, kurie planuoja keliauti į Sankt Peterburgą, būtina kuo skubiau užsiregistruoti, užpildyti pareiškimo formą vizai gauti ir pateikti paso duomenis. Organizatoriai tariasi su Rusijos ambasada dėl palengvinto vizų išdavimo. Artimiausiu laiku bus paskelbta papildoma informacija.

Keltai. Rekomenduojama užsisakyti bilietus į keltus, kurie yra išvardinti Registracijos anketoje. Mes turime rezervuoti vietas ir nupirkti bilietus iš anksto. Neįsigiję bilieto Jūs rizikuojate nepatekti į keltą, nes vasaros sezono metu vietų skaičius ribotas. Keltais teks pasinaudoti dar keliose vietose, persikeliant per kanalus: Vokietijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Alandų salose ir Švedijoje. Kai kurie iš tų keltų nemokami (pvz. Alandų salose), kituose turėsite užsimokėti po keletą Eurų.

Maitinimasis. Žygio dalyviai maistą vežasi patys ir maitinasi savarankiškai, paprastai pusryčius ir vakarienę gaminasi stovykloje su savo dujinėmis ar benzininėmis viryklėmis. Organizatoriai teikia informaciją apie maisto parduotuves ir galimybę pavalgyti pakelės kavinėse.

Dalyvio reikmenys vykstant į žygį:

 • tvarkingas dviratis, paruoštas ilgai kelionei (su bagažine, stabdžiais, ATŠVAITAIS ir veikiančiais ŽIBINTAIS, minimaliu remonto rinkiniu);
 • dviratininko pirmosios pagalbos vaistinėlė; 
 • asmens dokumentas (vykstantiems į Rusiją – pasas su galiojančia viza), o jaunimui iki 18 metų privalomas notaro patvirtintas tėvų leidimas dalyvauti žygyje su įgaliotais globėjais;
 • PRIVALOMAS MEDICINOS IŠLAIDŲ DRAUDIMAS; 
 • turistinis inventorius (miegmaišis, paklotukas, palapinė, dujinė arba benzininė viryklė, patikima apranga lietaus atveju ir kt.);
 • pakankamas pinigų kiekis asmeninėms išlaidoms (maistui, dviračio remontui, keltams, telefono kortelei, muziejams ir pramogoms,  ir kt.).

Asmeninio inventoriaus transportavimas. Vienas iš žygio tikslų yra nepriklausomo keliautojo įgūdžių ruošimas. Todėl žygio organizatoriai rekomenduoja visą būtiną asmeninį inventorių vežtis savo kuprinėse. Inventoriaus transportavimo paslauga bus teikiama, bet griežtai apribota vienu maišu iki 20 kg vienam dalyviui. Bagažo transportavimas neįeina į registracijos mokestį ir kainuoja 3.5 Lt vienai dienai. Jeigu Jūs planuojate vežti inventorių organizatorių transportu, turite tai nurodyti registracijos anketoje ir sumokėti iš anksto. DĖL NEPAKANKAMOS VIETOS LYDINČIOJE MAŠINOJE PAVĖLUOTI PRAŠYMAI GALI BŪTI NEPRIIMAMI.

Registracijos mokestis.  Lyginant su praėjusių metų kelione “Nuo Baltijos iki Juodosios jūros” buvome priversti pakelti registracijos mokestį, nes didesnė dalis maršruto eina per “brangesnes” šalis, kur turime už nakvynės vietas ir kitas paslaugas mokėti žymiai daugiau. Be to benzinas lydinčiai mašinai irgi dvigubai brangesnis. Nors jau esame Europos Sąjungoje, tačiau “vakarų” ir “rytų” keliautojų finansinės galimybės dar labai smarkiai skiriasi. Todėl kaip ir ankstesniais metais “rytų” piliečiams registracijos mokestis lyginant su “vakarų” yra 33 % mažesnis.

Lietuvos ir kitų Rytų Europos šalių piliečiams bazinis registracijos mokestis vienai dienai nustatytas 28 Lt (8 €) “pigesnėse” šalyse (registracijos anketoje pažymėtos 1 ) ir  35 Lt (10 €) “brangesnėse”. Ilgų kelionių propagavimui ir skatinimui registracijos mokestis po 30 dienų kelionės yra sumažinamas iki 21 Lt (6 €) per dieną. Registracijos mokestis priklauso nuo registracijos datos:  “A” kaina ankstyvai registracijai (iki balandžio 30 d.) ir “B” vėlyvai registracijai (po balandžio 30 d.). Registracijos mokesčiui taikomos įvairios papildomos nuolaidos. Nurodžius kelionės dienų skaičių anketoje, mokestis visai kelionei yra apskaičiuojamas automatiškai.

Registracijos mokestis nebus renkamas iš vietinių dviratininkų, kurie kviečiami prisidėti prie žygio ir keliaus tik vieną dieną. Organizatoriai bus dėkingi, jei paremdami zygį, vienadieniai dalyviai įsigis žygio marškinėlius, vėliavėlę ir lipduką (viso už 35 Lt).

Sklandžiam žygio organizavimui prašytume visus, kurie planuoja dalyvauti žygyje kuo skubiau užsiregistruoti.

Į registracijos mokestį įeina:

 • nakvynės vieta palapinei pasistatyti su paprasčiausiais patogumais (lauko tualetas, geriamas vanduo, maišai šiukšlėms) poilsiavietėse prie upės ar ežero, kartais po stogu mokyklų sporto salėse, stadionuose ir kitur; kartais oficialiuose kempinguose su visais patogumais; bent du kartus per savaitę šiltas dušas;
 • grupę lydinti mašina su pirmosios medicininės pagalbos priemonėmis ir dviračių remonto įrankiais; galimybė nelaimės atveju telefonu išsikviesti mašiną į nelaimės vietą;
 • žemėlapių M 1:200000 ar M 1:100000 nespalvotos kopijos su pažymėtu maršrutu, lankytinų objektų sąrašu ir trumpu aprašymu;
 • BC 2006 žygio atributika: žygio marškinėliai (keliaujantiems virš savaitės), vėliavėlė, ir lipdukas ant dviračio);
 • organizatorių konsultacijos maršruto, kultūrinės programos, maitinimosi, alternatyvios nakvynės kaimo turizmo sodybose ar poilsio namuose ir kitokiais klausimais;
 • organizatorių ir rėmėjų paruošti malonūs siurprizai.

Papildomos nuolaidos. 10% nuolaida taikoma studentams, mokiniams ir pensininkams; 10% nuolaida Lietuvos dviratininkų bendrijos (LDB) nariams, remiantiems šią organizaciją nario mokesčiu ir/ar 2% nuo sumokėto pamajų mokesčio (pateikus tai įrodančių dokumentų kopijas); taip pat 10% nuolaida yra šeimoms iš trijų ir daugiau narių. Specialią 20% nuolaidą gaus patyrę žygeiviai, dalyvavę virš 30 dienų “Didžiajame tūkstantmečio taikos žygyje”  arba žygiuose “Varšuva-Vilnius”,  “Nordkapas-Olimpija”, “Nuo Baltijos iki Juodosios jūros” . Dalyvis, suorganizavęs 5 žmonių grupę (įskaitant jį patį), gaus 30% nuolaidą. Dalyviams, suradusiems žygio rėmėjų, bus taikomos ypatingos registracijos nuolaidos. Skirtingos nuolaidos nebus sumuojamos – Jūs galite pasirinkti tik vieną.

Papildomos mokamos paslaugos (pasirenkamos)

užsakomos registracijos metu:

 • dalyvio asmeninio bagažo pervežimas (vienas maišas iki 20 kg  - 3.5 Lt/diena);
 • pagalba įsigyjant Rusijos vizą (užstatas 100 Lt  žmogui);
 • bilietai į keltus maršrute (žr. sąrašą registracijos anketoje);  

užsakomos žygio metu:

 • aprūpinimas benzinu viryklei stovyklavietėse (pagal vietines benzino kainas);
 • galimybė įsigyti atsarginių dviračio detalių;
 • galimybė pasinaudoti organizatorių transportu žygio metu atvykimui/išvykimui iš maršruto iki 50 km spinduliu (14 Lt = 4 € / 10 km atstumą skaičiuojant į abi puses).

Atsisakymas nuo žygio. Atsisakiusiam nuo žygio dalyviui pinigai grąžinami pagal taisykles išdėstytas dokumente  "Dalyvavimo žygyje ir atsakomybės apribojimo TAISYKLĖS - SUTARTIS"

 

Organizatoriai:

 • GMPR Lietuvos fondas, Lietuvos dviratininkų bendrija;
 • Lenkijos keliautojų bendrija “CROTOS”;

Partneriai:

 • Latvijos jaunimo sporto klubas “VELOGRUPA”;

Rėmėjai. Rėmėjai ieškomi ir laukiami. Dalyviams, suorganizavusiems reikšmingą paramą žygiui, bus taikomos YPATINGOS REGISTRACIJOS NUOLAIDOS.

Papildoma informacija. Dėl papildomos informacijos galite kreiptis elektroniniu pastu absea@bicycle.lt arba mob. telefonu +37068659375.


Draugai:
catdays.net