www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Straipsnis jaunimui (2001)
Saulius Ružinskas ir Erlandas Paplauskis

Tarptautinis žygis dviračiais
“BaltiCCycle” – tavo vasaros nuotykis!

Dar nesugalvojai ką veikti Liepos mėnesį?  Paskaityk šį straipsnį – gal paaiškės. Prisijunk prie mūsų ir minam į jūros šventę Klaipėdoje!

Organizuojamas žygis dviračiais “Balticcycle”su įvairiu maršrutų pasirinkimu po Baltijos šalis, kuriame kviečiami dalyvauti visi norintys. Galima pasirinkti labiausiai patrauklų maršrutą iš septynių – ir pirmyn!

Kuo BaltiCCycle įdomus?

Vasaros gamta, turtingi kraštovaizdžiai, puiki kompanija iš įvairių šalių, vakarai prie laužo, triukšminga jūros šventė, minimalios išlaidos – ką apie tai manote? Vilioja? Tad ko lauki – junkis prie mūsų!

Gali pradėti Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, ir bet kur kitur pro kur eina šio žygio maršrutai. Užsiregistravęs (informacija internete www.dviratis.lt ) gausi maršrutų žemėlapius, knygutes su visa reikalinga informacija – kur nakvoti, kur valgyti, ką pamatyti įdomaus…. viską ir dar daugiau rasi žygio knygutėje. Tačiau principas aiškus imi dviratį, kuprinę, kompaniją draugų ir draugių, įsimeti miegmaišį, palapinę, maisto, truputį pinigų,  muzikos instrumentus ir į kelią. Per savaitę išvažiavę net iš Vilniaus per diena numinant po 50-70 km. būsite Klaipėdoje, tačiau niekur neskubėsime, pakeliui užsuksime į įdomias vietas, regioninius ar nacionalinius parkus, įdomias vietas. Be abejo bus nurodytos maudynių vietos. Nakvosime organizatorių parinktose vietose. Paprastai žygių stovyklavietėse tikrai niekas neliūdi.

Kokie maršrutai

            Vienas įdomiausių maršrutų iš Vilniaus į Klaipėda suplanuotas panemuniais, pakeliui aplankysime tikrai nemažai parkų, grožėsimės vaizdingais Nemuno slėniais su išlikusiomis pilimis, piliakalniais, dvarais. Nakvynės vietos parinktos vaizdingose ir jaukiose vietose.

Norintys gali keliauti ir iš Talino, per žavingas salas ir Latvijos pajūriu iki pat Klaipėdos. Bus organizuojamas transportas norintiems nuvykti į Taliną su savo dviračiais.

Vienas įdomesnių maršrutų driekiasi nuo pasienio pro Joniškį per Kurtuvėnų RP Žemaitijos NP. Norintys jį gali pradėti ir nuo Šiaulių, kur atvykti galima traukiniu.

Dviratininkai, susiburkime ir parodykime, kad mes jėga!

Norintys važinėti šia transporto priemone patiria aibę sunkumų – maža įrengtų takų. Dabar dviračių takų tinklas yra atsidūręs užburtame rate – valdžia sako – dviratininkų nėra, kam takai? O dviratininkų nėra, nes nėra takų ir nesaugu. Tad sulaužykime tą užburtą ratą, - pasirodykime susibūrę į darnią kompaniją ir tarkime – “Mes esame, mes norime važinėti ekonomiškiausiu ir ekologiškiausiu transportu pasaulyje ir turime į tai teisę!”

Tai ar kuprinė jau sudėta?

Sunku įsivaizduoti geresnį būdą susipažinti su vaizdingiausiais gamtos kampeliais už važiavimą dviračiu. Būni tuomet labai arti gamtos, mažai kas prasprūsta nepastebėta pro akis. Lengvas, bet nuolatinis fizinis krūvis taip pat prideda savo žavesio, sukuria bendrystės jausmą su draugais. “Užtarnautas” poilsis, maisto gaminimas vakare prie laužo, dainos , romantiški pokalbiai…. Argi ne apie tai svajoji? Romantiškos pažintys sutvirtės jūros šventės renginiuose – koncertuose, diskotekose. O gyvensite tą šventės savaitgalį tai tiesiai ant jūros kranto esančiame kempinge!

Trumpa esminė informacija

Žygio organizatoriai pasirūpins:

 Bus parengti ir numatyti įdomiausi ir saugiausi žygio maršrutai pasirūpinta stovyklavietėmis prie ežerų ir upių. Numatoma  kultūrine programa.

Norite pasiimti gitarą?

Pirmyn - bus pasirūpinta ir labai sunkių nešulių, geriamo vandens transportavimu. Bijote, kad suges dviratis?

 Padėsime surasti remonto dirbtuvę. Jos bus pažymėtos žygio informaciniame leidinyje.

Nori žygi pradėti iš kito miesto?

Norintys žygį pradėti Vilniuje kauniečiai gaus nuolaidas važiuojant su dviračiais iš Kauno į Vilnių - liepos 20 d. 7.31 val.

Klaipėdiečiai galės vykti į Taliną patogia turizmo agentūros “Krantas travel” mikroautobusu su priekaba dviračiams. Į Klaipėdą iš Vilniaus. (kreiptis į organizatorius dėl vietų rezervavimo).

į žygį pasiimti

  • tvarkingą (su bagažine, stabdžiais, atšvaitais ir žibintais) dviratį !!!!
  • turistinį inventorių (miegmaišį, paklotuką, palapinę, dujinę arba benzininę viryklę, birbynę);
  • asmens dokumentą (bet kokį su nuotrauka ir asmens kodu arba pasą), o jaunimui iki 18 m. dar būtina turėti tėvų raštišką leidimą dalyvauti žygyje su įgaliotais suaugusiais globėjais;
  • pinigų (dalyvio mokesčiui, atributikai, maistui, muziejams ir pramogoms), kt

Dalyvio mokestis:

Atsidarysi Balticcycle@dviratis.lt ir rasi atsakymus į daugumą klausimų, jei kas neaišku bus dar, skambink žemiau nurodytais telefonais, arba rašyk e-paštu..

Pastaba: Žygio dalyvių amžius: nuo 18 m., o jaunesni dalyvauja kartu su tėvais arba raštiškai (notariškai) įgaliotais globėjais.visiems

žygio dalyviams privaloma mokėti kelių eismo taisykles ir važiuojant jų laikytis.

Registracija vyksta internete, adresu www.dviratis.lt

Dėl papildomos informacijos kreiptis į Lietuvos dviratininkų bendriją / Dviračių informacijos centrą (dvirINFO):

Tel. (26) 380714, , el. paštas: Balticcycle@dviratis.lt, mob.tel.(299) 56009, (285) 77195


Draugai:
catdays.net