www.BaltiCCycle.eu
  Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa
Apie LDB / Veiklos programa / Projektai / Leidiniai / Tapk LDB nariu! / Paremk mus / Kontaktai

LDB > Apie LDB

Lietuvos dviratininkų bendrija (LDB) - tai 1996 m. įkurta savarankiška visuomeninė ne pelno organizacija, kurios tikslas - dviračių kaip transporto priemonės populiarinimas susisiekimui ir turizmui, o taip pat ir kito ekologiško transporto skatinimas.

LDB vienija šiam tikslui pritariančius dviratininkus ir organizacijas iš visos Lietuvos. LDB nariu gali tapti bet kuris Lietuvos Respublikos pilietis, sulaukęs 18 metų amžiaus, pritariantis LDB įstatams, veiklos programai ir raštu pateikęs prašymą tapti nariu. Nuo 2010 m. LDB nariais gali tapti ir juridiniai asmenys.

Siekiant šio užsibrėžto tikslo ir vadovaudamiesi visiems LDB nariams priimtinomis veiklos gairėmis bei kasmetine veiklos programa Lietuvos dviratininkų bendrija:

  • Kviečia prisijungti ir bendrauti Lietuvos dviratininkų bendrijos FORUME http://forumas.dviratis.lt, kuris įkurtas 2011 m. ir yra atviras visiems, norintiems diskutuoti apie dviratininkų eismo sąlygas ir įvykius, Kelių eismo taisykles, dviračių reikalus miestuose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose.
  • Leidžia specializuotus leidinius apie dviračių transportą ir turizmą, pvz., Vakarų Lietuvos ir Klaipėdos miesto dviračių maršrutų ir trasų žemėlapis (2011), Lietuvos dviračių maršrutų žemėlapis (2001, 2006), informacinis biuletenis "DU RATAI" (1998-1999), skrajutė apie dviračių eismo saugumą "DU RATAI VEŽA! Važinėk dviračiu saugiai" (2007) ir kt.
  • Siekia įtikinti biurokratus, kad dviratis yra lygiavertė transporto priemonė susisiekimui ir turizmui ir kad būtų vystoma dviračių infrastruktūra Lietuvos miestuose, pasisako prieš privalomą šalmų ir liemenių įteisinimą;
  • Rengia dviračių ir saugaus eismo populiarinimo renginius, pvz., aplinkosauginius žygius dviračiais po Lietuvą (1998-2000), tarptautinius žygius dviračiais "BaltiCCycle" (nuo 2001 m.), dviratininkų šventes ir akcijas (pvz., "Diena be automobilių") ir kt.;
  • Sukūrė ir administruoja Virtualų dviračių informacijos centrą www.DVIRATIS.LT ir www.BICYCLE.LT, vykdo apklausas su dviračiais susijusiomis temomis;
  • Organizuoja konferencijas, seminarus ir spaudos konferencijų dviračių tematika žiniasklaidos, savivaldybių ir kitų institucijų atstovams, pvz., paskutinis seminaras "Geležinės uždangos trasa „EuroVelo 13” Lietuvos pajūryje – pasiekimai ir perspektyvos"
  • Inicijuoja ir skatina dviračių turizmo trasų įrengimo projektus, pvz., Europos dviračių trasų tinklo "EuroVelo®",  Nemuno dviračių trasos, Pajūrio dviračių trasos ir kt.
  • Bendradarbiauja su verslo kompanijomis, pvz., "Lietuvos geležinkeliais", gerinant specializuotų paslaugų dviratininkams prieinamumą ir kokybę;
  • Bendradarbiauja su kitomis Europos šalių dviratininkų organizacijomis ir nuo 1998 metų yra Europos dviratininkų federacijos (European Cyclists' Federation - ECF) narė, o taip pat yra oficialus EuroVelo projekto atstovas Lietuvoje!

Failai parsisiuntimui pdf versijoje:

 


Draugai:
catdays.net