|
Omanas
2025, sausio 19 vasario 12
Muskatas Sur Ras al Jinz jūros vėžlių rezervatas Wahiba smėlio kopos Nizwa Wadi Nakhar slėnis Sohar Musandam pusiasalis Khasab fiordai Sharjah (Dubajus)
PASTABA. Omano žygis nukeltas į 2026 metus. Naujos datos bus paskelbtos po tradicinio BC 2025 rudens susitikimo.
~1,400 km, 23 dienos
Omano sultonatas - pati seniausia nepriklausoma arabų valstybė, XVII a. išvijusi portugalų kolonistus ir atvertusi naują savarankiškos istorijos puslapį. Omanas ne tik tiesiogiai per Omano įlanką susisiekia su Indijos vandenynu, bet ir kontroliuoja Hormuzo sąsiaurį, todėl jo žmonės nuo seno buvo žinomi kaip puikūs jūrininkai, iš kurių mokėsi europiečiai. Šalis garsėjo vergų prekyba, medvilnės ir šilko audiniais, smilkalais, perlais ir kitais brangakmeniais. Dar neseniai ši uždara Arabijos pusiasalio pietryčiuose esanti šalis turistams sienas atvėrė tik 1987 m. Atvykę į Omaną, išvysite ne tik dykumas ir į dangų besistiebiančias mečetes, šią šalį puošia didingi kalnai, tvarkingi balti paplūdimiai, senovėje nuo užpuolikų saugojusios tvirtovės. Jūros pakrantėse ropoja vėžliai, o danguje sklando egzotiški paukščiai. Omanas ypač brangina savo tradicijas ir laikosi musulmoniškų papročių draudžiama gerti alkoholį, valgyti kiaulieną, moterys gatvėse turi vilkėti uždarus drabužius, o galvą pridengti šaliu.
Pirmas keturias dienas važiuosime Omano įlankos pakrante, pradėdami nuo Muskato modernaus arabų miesto, stebinančio savo akinančiu baltumu ir gerai išsaugotu istoriniu senamiesčiu. Kelias mus nuves į Sur istorinį jūrų miestą, garsėjantį didžiausia Omane tradicinių laivų statykla. Vėliau pasieksime tolimiausią rytinį Arabijos pusiasalio tašką ir aplankysime žaliųjų jūrų vėžlių buveines Ras al Jinz rezervatą.
Toliau mūsų maršrutas pasisuks į šiaurės vakarus, ir mes keliausime Hajar kalnų papėdėmis. Tai nuostabus kalnų masyvas, pasižymintis akmenuotomis viršūnėmis, giliais slėniais su įspūdingomis uolų sienomis. Šie kalnai, iškylantys virš 3000 m, yra aukščiausi Arabijos pusiasalyje. Prieš pasukdami gilyn į kalnus, galėsime pasivažinėti visureigiais ir pasivaikščioti pėsčiomis po oranžines Wahiba Smėlio kopas.
Pakeliui aplankysime Nizwa senąją Omano sostinę, kadaise vadintą Islamo perlu. Šis miestas buvo svarbus religijos, prekybos, švietimo ir meno centras. Taip pat apžiūrėsime nepaprasto dydžio, apjuostą aukštomis sienomis ir apipintą senovės legendomis Bahla tvirtovę, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldą.
Kirsdami kalnų masyvą, neaplenksime Wadi Nakhar įspūdingo kanjono, vadinamo Artimųjų Rytų Didžiuoju kanjonu, kuris yra beveik kilometro gylio. Taip pat pamatysime Jabal Shams aukščiausią Omano kalną, jo viršūnė siekia 3009 m.
Iš kalnų nusileisime prie jūros į Sohar miestą, buvusią Omano sostinę, laikoma jūrininko Sindbado gimtine. Čia aplankysime tvirtovę, turgų ("souq") ir mečetę, o vėliau persikelsime keltu į Musandamo pusiasalį, kuris skiria Persijos ir Omano įlankas. Šis regionas garsėja nuostabiomis į fiordus panašiomis įlankomis su skaidriais mėlynais vandenimis ir stačiais uolėtais krantais, o taip pat ir tradicine omaniečių kultūra mažuose žvejų kaimeliuose.
Paplaukioję po Khasabo fiordus tradiciniais arabų dau ("dhows") laivais, pasuksime dviračio ratus link Jungtinių Arabų Emyratų ir perkirtę sieną užbaigsime žygį Sharjah mieste, šalia Dubajaus. (Kadangi mūsų kelionė baigsis Dubajuje, galite planuoti atvykti ir išvykti iš šio miesto, o kelionės pradžią pasiekti kitomis transporto priemonėmis. Taip pat galite skristi tiesiogiai į Muskatą, o grįžti iš Dubajaus).
Maršrutą paruošė Vitalis Tamašauskas.
|
|
Draugai:
catdays.net
|