Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai


 
Iš Baskų šalies į Apuliją

per Pirėnus, Andorą, Kataloniją, Sardiniją, Kampaniją ir Bazilikatą

birželio 25 - rugpjūčio 21 

~3000 km | žemėlapis

Mus pasiekė du kvietimai 2017 metų vasaros žygiams. Abu labai viliojantys! Saulius Prabulis, susižavėjęs Baskų šalimi, pasiūlė keliauti į šį nuostabaus grožio kraštą Atlanto pakrantėje, kur susieina Ispanija ir Prancūzija ir kur žmonės kalba viena iš seniausių mistine euskara kalba. Pagal vieną teoriją baskai kilę iš Kaukazo, pagal kitą – iš Atlantidos. Antras kvietimas atėjo iš Italijos – Giulia Brotto pasiūlė maršrutą po Apuliją, o Carlotta Dall’Aglio jai pritarė ir pažadėjo savo pagalbą ruošiant kelionę. Abu regionai garsėja spalvų gausumu, puikiu maistu, kultūros ir istorijos vertybėmis – ir abu verti Jūsų pasirinkimo! Bet kodėl rinktis, juk galima sujungti abu maršrutus! Kelyje mūsų lauks dar daugiau įstabių vietų.

Kelionę pradėsime didžiausiame baskų mieste – Bilbao. Iš pradžių važiuosime Atlanto pakrante iki Leikeitio, tipiško žvejų miestelio. Į jį pateksime San Pedro festivalio metu, kai gatves užpildo iškilmingos procesijos dalyviai, ir vyksta įvairūs šventiniai renginiai. Toliau keliaudami Atlanto pakrante gėrėsimės puikiomis Biskajos įlankos panoramomis iki pat San Sebastiano. Kitą – garsųįį San Fermino festivalį su kvapą gniaužiančiomis bulių lenktynėmis – pamatysime Pamplonoje. Įkvėpti bulių jėgos, pasuksime link Pirėnų kalnų – į rytus, kur orai sausesni. Neišsigąskite aukštų perėjų, jos yra nuostabaus grožio. Vienoje iš perėjų stebėsime Tour de France lenktynes, o prieš tai aplankysime piligrimystės centrą – Lurdą. Atvykę į Andorą kopsime į aukščiausią jos viršūnę – Pic Del Comapedrosa. Toliau mūsų laukia Barselona, iš kur keltu persikelsime į Sardinijos uostą Porto Tores.

Sardinijoje keliausime nuošaliau nuo turistinių rajonų, gėrėsimės laukine salos vakarine pakrante, krištoline jūra ir mažų kaimelių vaizdais. Po septynių dienų įlipsime į kitą keltą, kuris atplukdys mus į Neapolį. Johanas Volfgangas Gėtė parašė žodžius: „Pamatęs Neapolį gali mirti!“. Bet mes dar tikimės įkopti į Vezuvijų, apžiūrėti Pompėją ir pasukę dviračius Bazilikatos kryptimi pasiekti stačius uolėtus Dolomiti Lucane kalnus su aštriomis viršūnėms ir tarp jų įsikūrusiais spalvingais kaimais. Aplankysime Sassi di Matera – UNESCO paveldo miestą ant uolų; ten iškaltuose namuose žmonės gyveno iki 1952 m.

Apulijoje vėl mus džiugins nuostabiai skaidri jūra, ir lydės pakrantes saugantys didingi viduramžių sargybos bokštai. Juos pastatė ispanai, gindamiesi nuo saracėnų atakų. Mūsų lauks Galipolis, vadinamas „Jonijos jūros perlu“, Lečė, barokinis miestas, ir ant kalvų išsidėstę akinamo baltumo kaimeliai, tokie kaip „Baltuoju miestu“ vadinamas Ostūnis Itrijos slėnyje (Valle d’Itria) ir Alberobelo miestelis su truliais (trulli) – unikaliais kalkakmenio statiniais su kūgio formos stogais. Ir kiek tik akys užmato – rausvas dirvožemis ir kontrastiškai intensyvus jūros mėlis, beribis dangus ir žalias tūkstančio alyvmedžių kilimas!

Maršrutas ves per Apeninų pusiasalį į Italijos „bato kulną“. Finišuosime Bario mieste. Tai Lenkijos karalienės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Bonos Sforzos gimtinė, iš kur į Lenkiją ir Lietuvą ji atvežė pirmuosius pomidorus, agurkus, bulves ir kitas daržoves. Šios daržovės lenkiškai vadinamos „włoszczyzna” (Italija lenkiškai “Włochy”). Paragausime ne tik pikantiškų daržovių, bet ir puikios mėsos, šviežios žuvies, įvairių pieno produktų ir nuostabaus skonio stipriųjų vynų, ypač raudonųjų; tradicinių Taralli riestainių ir tyro alyvuogių aliejaus ir ... pajusime ne tik karštos saulės, bet ir žmonių nuoširdžią šilumą.

Koordinatoriai: Sigitas Kučas, Maryla Zielińska, Giulia Brotto, Carlotta Dall’Aglio.
GMPR Lietuvos fondas:  +370 686 59 375, bc2017@bicycle.lt.
CROTOS – keliautojų bendrija: +48 663 266 553, bc2012@bicycle.pl.


Draugai:
catdays.net