Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai

Aprašymas / Programa / Registracija / Dalyvavimo sąlygos

BaltiCCycle (BC) žygis - tai ne komercinis renginys, visi žygio organizatoriai yra savanoriai, o surinktas registracijos mokestis panaudojamas tik žygio išlaidoms apmokėti. Išvažiavę į žygį, Jūs tampate komandos dalimi, ir mes tikimės iš Jūsų geranoriškumo, teisingo mūsų principų ir taisyklių supratimo, o taip pat ir pagalbos žygio organizatoriams.

BaltiCCycle 2015 metų žygis “Riedantys troliai” yra skirtas keliautojams, turintiems ilgų kelionių patirtį neapgyvendintose vietovėse, kalnuose ir nenuspėjamo oro sąlygomis. Jūs turite būti pasiruošę staigioms oro permainoms: saulėta diena akimirksniu gali prapliupti lediniu lietumi (ir atvirkščiai), o vėjo gūsiai versti nuo dviračių. Vidutinė temperatūra Islandijoje yra 15.2C liepos ir 13.3C rugpjūčio mėnesiais. Nuo gegužės vidurio iki rugpjūčio vidurio Saulė nusileidžia už horizonto tik  3 valandoms, dienos šviesa lydi visą parą. Esant priešiškoms oro sąlygoms, kad įveiktumėte dienos kelią, gali tekti važiuoti "naktimis", kai vėjai nurimsta. Žygio maršrutas parinktas daugiausia asfaltuotais keliais, bet jų kokybė labai nevienoda. Paskutinė maršruto dalis ves gruntiniais keliais per aukštikalnes.

Žygis yra atviras visiems, bet prieš registruodamiesi gerai pagalvokite apie savo galimybes jį užbaigti, ar nesukelsite nemalonių problemų sau ir kitiems, ar nebūsite našta žygio draugams. Į žygį susirenka dalyviai iš įvairių pasaulio šalių, ir mes kviečiame atsivežti ant dviračio savo šalies vėliavėlę ar kitą simbolį, kad kelyje sutikti žmonės sveikintų mus kaip tarptautinę draugišką dviratininkų bendruomenę.

Organizaciniai principai. Mes stengiamės išlaikyti ankstesniųjų BC žygių organizacinius principus:

 • Įprastinis dienos kelio atstumas neviršija 80 km; dėl kalnų ir daugybės gamtos stebuklų šalia pagrindinio kelio bus dienų su trumpesniais atstumais iki 60 km. 
 • Poilsio dienos planuojamos kartą per savaitę vietovėse su įdomiais lankytinais objektais.
 • Nakvosime savo palapinėse oficialiuose kempinguose (kur jie yra) arba "laukinėje" gamtoje, kartais hosteliuose. Ne visos nakvynės numatytos iš anksto - BC mašina važiuos priekyje, ieškodama tinkamos vietos.
 • Kiekvieną rytą per Žemėlapio sueigą bus paaiškinama dienos programa ir išdalinami žemėlapiai su pažymėtu maršrutu ir lankytinų objektų aprašymu.
 • Nuo nakvynės iki nakvynės vietos galima keliauti individualiai arba mažomis grupelėmis. Tuo atveju, kai pagal programą numatytas renginys, važiuosime vienoje kolonoje, pasipuošę žygio marškinėliais ir kita žygio atributika.
 • Organizatorių mašina lydės kelionės metu. Nelaimės atveju galėsite paskambinti vairuotojui ir paprašyti nugabent į artimiausią pirmosios pagalbos ar serviso punktą. Jeigu dalyvis dėl traumos, ligos ar kitos priežasties negali tęsti kelionės ilgiau negu 1-2 dienas, organizatoriai gali pasiūlyti pervežti jo dviratį, bet neįsipareigoja suteikti sėdimą vietą mašinoje.
 • Planuodami maršrutą stengiamės išvengti kelių su intensyviais mašinų srautais, bet ne visur tai įmanoma.

Atvykimas / Išvykimas. Atvykimo ir išvykimo išlaidos neįeina į nario mokestį, ir Jūs turite patys tai susiplanuoti. Jeigu Jūs galvojate pradėti ar užbaigti žygį kitoje maršruto vietoje, tai turite taip pat patys susiplanuoti. Spauskite čia norėdami rasti daugiau patarimų apie atvykimo/išvykimo būdus. Už papildomą mokestį (5 eurai/10km skaičiuojanr atstumą į abu galus) mes galime Jus su žygio mašina nuvežti iki 50 km atstumu. Apie tokį pageidavimą turėtumėte informuoti iš anksto mažiausiai prieš 2 dienas. Visos kelionės metu su žygio organizatoriais bus galima susisiekti telefonu arba elektroniniu paštu. Nors maršrutas jau suplanuotas dienomis, bet tikros datos dėl blogų oro sąlygų ar kitų nenumatytų aplinkybių kelionės metu gali šiek tiek pasikeisti (plius/minus 1-2 dienos). Turėkite tai mintyse planuodami savo atvykimą.

Dviračio transportavimas į startą ir atgal. Mes galime nugabenti dviratį su bagažu į Farerų salas ir Islandiją (ir atgal) su organizatorių mašina, kuri išvažiuos iš Vilniaus liepos 2 d. per Švediją į Daniją; iš ten liepos 4 d. išplauksime  Smyril Line keltu į Farerų salas, į kurias atvyksime liepos 5 d. vakare. Iš Farerų mašina išplauks liepos 8 d. ir atvyks į žygio startą Islandijoje liepos 12 d. Po žygio mašina išvažiuos atgal iš Reikjaviko rugpjūčio 11 d. Mokestis už dviračio nugabenimą į vieną pusę - 70 eurų. Vietų skaičius ribotas. 

Kita galimybė - pasiimti dviratį su savimi į lėktuvą. Čia rasite patarimų (angliškai) kaip paruošti dviratį gabenimui lėktuvu.

Vizos. Europos sąjungos piliečiams vizų į Farerų salas ir Islandiją nereikia.

Maitinimasis. Tai priklauso Jums patiems. Rekomenduojama su savimi turėti dujinę ar benzininę viryklę maisto pasigaminimui ir pakankamai geriamo vandens ir maisto dienos metu. Jei nakvynės vietoje nebus geriamo vandens atsargų, vandens gausite mūsų mašinoje.

Mus lydinčios mašinos vairuotojas yra kartu ir virėjas. Galėsite užsisakyti pusryčius ir vakrienę, atsiskaitydami už šią paslaugą tiesiai su juo.

Skiepai. Pasiskiepyti nuo ypatingų ligų, keliaujant mūsų maršrutu nėra reikalaujama. Daugiau medicininių rekomendacijų keliaujantiems į Islandiją galite rasti čia (angliškai) arba pasitarkite Skiepų centre savo gyvenamojoje vietoje.

Dalyvio reikmenys vykstant į žygį:

 • tvarkingas dviratis, paruoštas ilgai kelionei (su bagažine, kuprinėms, saugiais stabdžiais, ATŠVAITAIS ir veikiančiais ŽIBINTAIS, minimaliu remonto rinkiniu); paspaudę čia atidžiai perskaitykite patarimus, kaip paruošti dviratį kelionei;
 • dviratininko pirmosios pagalbos vaistinėlė (daugiau vaistų turėsime mašinoje);
 • atsarginės dviračio dalys ir remonto įrankiai (kažkiek remonto įrankių turėsime mašinoje);
 • galiojantis pasas arba asmens tapatybės pažymėjimas;
 • PRIVALOMAS MEDICINOS IŠLAIDŲ DRAUDIMAS (grupinio draudimo nebus);
 • turistinis inventorius (vėjams ir lietui atspari palapinė, šiltas miegmaišis, paklotukas, dujinė arba benzininė viryklė, patikima apranga lietaus atveju ir apsauganti nuo vėjo, saulės ir kt.);
 • pakankamas pinigų kiekis asmeninėms išlaidoms (maistui, dviračio remontui, muziejams, ekskursijoms ir kt.);
 • mobilusis telefonas.

Vaikai iki 18 m. Vaikai gali dalyvauti žygyje tik kartu su vienu iš savo tėvų ar kitu suaugusiuoju, kuris turi notaro patvirtintą įgaliojimą ir visiškai atsako už savo globotinį.

Asmeninio inventoriaus transportavimas žyugio metu. Rekomenduojama būtiną asmeninį inventorių vežtis kuprinėse ant savo dviračio. Inventoriaus transportavimo paslauga yra įtraukta į registracijos mokestį, bet bagažo svoris griežtai apribotas (iki 20 kg). Standartinio dydžio maišą savo daiktų supakavimui gausite žygio pradžioje, tai įtraukta į dalyvio mokestį. Kritišku atveju (BC mašinos avarija ar kitos nenumatytos aplinkybės) turite būti pasiruošę visą savo bagažą 1-2 dienas vežtis ant dviračio. Jeigu Jūs norite vežti daugiau maišų organizatorių transportu, turite tai nurodyti registracijos anketoje ir sumokėti iš anksto (2 eurai už vieną dieną).

Nei organizatoriai, nei mašinos vairuotojai neatsako už Jūsų bagažo saugumą. Nuo vagysčių Jūs turėtumėte apsidrausti asmeniškai.

Nario mokestis - 17 eurų vienai dienai. Registracijos anketoje turite nurodyti dienų skaičių, kurį planuojate keliauti, ir visas mokestis bus apskaičiuotas automatiškai. Visas nario mokestis turi būti sumokėtas ne vėliau kaip iki 2015 m. birželio 15-os dienos; pavėlavus jis padidės 10% .

Dalyvio mokestis nebus renkamas iš vietinių dviratininkų, kurie kviečiami prisidėti prie žygio, patarti planuojant maršruto detales ir keliaus ne daugiau kaip 3 dienas. Jie turės apmokėti tik savo nakvynės išlaidas. Organizatoriai bus dėkingi, jei paremdami žygį, vietiniai dalyviai įsigis žygio atributiką (marškinėlius, vėliavėlę ir lipduką).

Į dalyvio mokestį įeina:

 • nakvynės vieta palapinei pasistatyti su paprasčiausiais patogumais (lauko tualetas, geriamas vanduo, maišai šiukšlėms) kempinguose ar "laukinėje" gamtoje, kartais hosteliuose;
 • grupę lydinti mašina, vežanti dalyvių asmeninį inventorių (standartinis maišas iki 20 kg), su pirmosios medicininės pagalbos priemonėmis ir dviračių remonto įrankiais; galimybė nelaimės atveju telefonu išsikviesti mašiną į nelaimės vietą;
 • žemėlapių kopijos su pažymėtu maršrutu, lankytinų objektų sąrašu ir trumpu aprašymu - organizatorių konsultacijos maršruto, kultūrinės programos, maitinimosi ir kitokiais klausimais;
 • BC2015 žygio atributika: žygio marškinėliai, vėliavėlė ir lipdukas dviračiui;
 • organizatorių paruošti malonūs siurprizai.

Nuolaidos:

 • 10% – mokiniams ir studentams iki 26 m. amžiaus, taip pat šeimoms iš 3 ir daugiau šeimos narių (keliaujančių kartu).
 • 15% – BC dalyviams keliavusiems 100 ir daugiau dienų BC žygiuose (2003-2015); jeigu dalyvis pasiekia 100 dienų žygio metu, nuolaida pradedama skaičiuoti nuo tos dienos.
 • 100% – dalyviai pilnai paruošę dalį maršruto (žemėlapius, aprašymus, nakvynės vietas) bus atleisti nuo dalyvio mokesčio paruoštai maršruto daliai ir dar tokio pačio ilgio pagal dienas atkarpai kitoje maršruto vietoje tame pačiame arba kitame BC žygyje arba jiems bus atsilyginta kitu būdu, suderinus su organizatoriais.
 • Ypatingos nuolaidos bus suteiktos dalyviams, kurie ras rėmėjų ar kitais būdais parems žygį; dėl šių nuolaidų reikia tartis asmeniškai su žygio organizatoriais.
 • Nuolaidos nesumuojamos.
 • Nuolaidos yra taikomos tik tiems dalyviams, kurie yra užsiregistravę ir sumokėję bent pusę dalyvio mokesčio iki 2015 gegužės 15-os dienos.

Papildomos mokamos paslaugos (pasirenkamos)

- užsakomos registracijos metu:

 • dalyvio dviračio ir bagažo nuvežimas (ir/arba parvežimas) į Farerų salas ir Islandiją - 70 eurų į vieną pusę;
 • dalyvio papildomo asmeninio bagažo pervežimas žygio metu (vienas maišas iki 20 kg - 2 eurai už vieną dieną);
 • papildomi BC2015 žygio marškinėliai - 10 eurų.

- užsakomos žygio metu:

 • galimybė įsigyti atsarginių dviračio detalių (dviračių parduotuvės kaina);
 • galimybė pasinaudoti organizatorių transportu žygio metu atvykimui/išvykimui iš maršruto iki 50 km spinduliu (5 eurai/10km, atstumą skaičiuojant į abi puses).

Atsisakymas nuo žygio. Atsisakymo nuo žygio data fiksuojama, kai žygio organizatoriams dalyvis įteikia atsisakymo nuo žygio laišką (prieš žygį el. paštu bc2015@bicycle.lt  ar tel. +370 68 659 375; žygio metu laiškas turi būti įteiktas žygio vadovui ir patvirtintas jo parašu). Užfiksuoti datą yra svarbu, nes atsisakiusiam nuo žygio dalyviui grąžinama registracijos mokesčio dalis pagal šias taisykles:

 • 100% - jei iki žygio pradžios likę 30 dienų;
 • 70% - jei iki starto likę 10-30 dienų;
 • jei iki starto likę mažiau negu 10 dienų, pinigai negrąžinami, tačiau 50% paliekama žygeivio sąskaitoje kitų metų BaltiCCycle žygiui; jeigu kitais metais jie nepanaudojami, tai jie atitenka BC organizacijai;
 • dėl kokių nors priežasčių nutraukus žygį po 10 ar daugiau kelionės dienų, grąžinama 80% neišnaudotų dalyvio pinigų (už pirmąsias 10 dienų mokestis negrąžinamas);
 • pgal aukščiau išvardytas taisykles nario mokestis grąžinamas per 30 dienų nuo žygio pabaigos; 
 • jeigu Jūs nenakvojate organizatorių pasiūlytoje nakvynės vietoje, turite už nakvynę susimokėti pats - už praleistas nakvynes mokestis negrąžinamas;
 • jei dėl kokių nors priežasčių atsiskyrėte kelioms dienoms nuo grupės, mokestis už praleistą laiką negrąžinamas;
 • pašalinus dalyvį iš žygio, mokestis negrąžinamas.

Organizatoriai:


Draugai:
catdays.net