Naujienos LDB Straipsniai Maršrutai/trasos Žygiai Kelionių įspūdžiai Pajūrio dviračių trasa

Žygiai

Metai


"Riedantys troliai!"
 
FARERŲ SALOS
 liepos 5 - 9
 
ISLANDIJA
 liepos 10 - rugpjūčio 12 

Sukeisti šiemet metų laikai. Po šiltos ir saulėtos vasario mėnesio kelionės po Maroką turėtume pažadėti vėsią vasarą su vėjais, košiančiais visomis kryptimis. Bet nenusiminkime prisiminę praėjusios vasaros "lietaus treniruotes" tariamai visuomet giedruose ir saulės išdegintuose Balkanuose... Kaip atpildas už pasišventimą mūsų laukia legendiniai vulkanų laukai, ledynų liežuviai, įspūdingi kriokliai, geizeriai, fiordų klifai ir juodojo smėlio paplūdimiai. Kviečiame Jus aplankyti Islandiją - unikalią salą ir šalį - paliekančią neišdildomą įspūdį.

Per mėnesį apvažiuosime pietinę, rytinę ir šiaurinę salos dalį ir sugrįšime atgal tiesiai per aukštikalnes. Žygį pradėsime netoli Reikjaviko, Žydrosios lagūnos (Blue Lagoon) maudyklėse. Keliausime toliau, ieškodami kerinčių gamtos stebuklų. Pietinė salos dalis žavi Skaftafell nacionalinio parko kriokliais ir ledynais, klajonėmis juodaisiais paplūdimiais ir Jokulsarlon ledo lagūna su tarp ledo lyčių nardančiais ruoniais, o rytuose, stačių fiordų šlaitų šešėliuose, slepiasi žvejų kaimeliai. Didžiausią susižavėjimą patirsime šiaurėje, kur galingiausias Europos krioklys Dettifoss krenta tarp uolų ir tyvuliuoja Myvatn ežeras - ši vieta laikoma viena iš įspūdingiausių Islandijoje - ir įsikūręs puikus Husavik miestas, siūlantis galimybę pabendrauti su banginiais. Mūsų žemėlapyje taip pat yra Akuyeri, vadinamas šiaurės Islandijos sostine, kur vasara yra tokia žalia ir saulėta, kad galima užsimiršti, jog esame tolimoje šiaurėje. Akuyeri bus posūkio taškas mūsų maršrute ir naujas iššūkis - atgal į pietus keliausime per negyvenamas aukštikalnes, dykumą, kur mus lydės laukinės gamtos grožis. Žygį užbaigsime iškilmingai įvažiuodami į Islandijos sostinę Reikjaviką. 

Maršruto koordinatorė Monika Zakrzewska

Kaip įvadą į Islandijos žygį siūlome aplankyti Farerų salas, esančias kelto, plaukiančio iš Danijos į Islandiją, maršruto viduryje. Tai nepakartojama galimybė pakeliauti dviračiais po "stulbinančio grožio salas". Žurnalo National Geographic Traveler skaitytojai išrinko Farerų salas, kaip 2015 metų siekiamiausią tikslą. Mūsų BaltiCCycle mašina sustos čia 3 dienoms ir padės mums pervažiuoti tarp salų nutiestus tunelius, kuriais dviračiais važiuoti draudžiama. 


Draugai:
catdays.net