Country |
Route |
Dates |
Latvia |
Riga - Kemeri (Jurmala) - Tukums - Kandava - Talsi - Roja |
06.15 - 06.17 |
|
Roja - Kolka - Mazirbe - Ventspils - Kuldiga - Pavilosta |
06.18 - 06.21 |
|
Pavilosta - Liepaja - Rucava - Lv/Lt border - Klaipėda |
06.22 - 06.24 |
Lietuva |
Klaipėda - Ventės ragas - Minijos km. - Preila /rest day/ |
06.24 - 06.25 |
|
Preila - Pervalka - Juodkarantė - Smiltynė - Klaipėda |
06.26 |
|
Klaipėda - Veiviržėnai - Švėkšna - Šilutė - Rusnė |
06.27 |
|
Rusnė - Juknaičiai - Pagėgiai - Bitėnai - Rambynas |
06.28 |
|
Rambynas - Vilkyškiai - Viešvilė - Jurbarkas - Pilis |
06.29 |
|
Pilis - Raudonė - Veliuona - Seredžius - Vilkija - Zapyškis |
06.30 |
|
Zapyškis - Kačerginė - Kaunas - Rumšiškės |
07.01 |
|
Rumšiškės - Kaišiadorys - Čiobiškis |
07.02 |
|
Čiobiškis - Kernavė - Dūkštos - Vilnius /rest day/ |
07.03 - 07.04 |
Belarus |
Vilnius - Medininkai - Lt/By border - Astraviec - Rimdziuny |
07.05 |
|
Rimdziuny - Mikailiski - Svir - lake Shvakshty |
07.06 |
|
lake Shvakshty - Naroch - Mjadzel - Sosenka |
07.07 |
|
Sosenka - Ilja - Minsk /rest day/ |
07.08 - 07.09 |
|
Minsk - Priluk - Pesochnoje |
07.10 |
|
Pesochnoje - Nesvizh - Mir |
07.11 |
|
Mir - Novohrudok - Novoelnia |
07.12 |
|
Novoelnia - Slonim - Zirovici |
07.13 |
|
Zirovici - Ruzhany - Pruzhany |
07.14 |
|
Pruzhany - Viskuli - Kameniuki /Belovez forest/ |
07.15 |
|
Kameniuki /Belovez forest/ - Kamenec - Brest /rest day/ |
07.16 - 07.17 |
Ukraine |
Brest - Tomasovka - By/Ua border - Zalesje |
07.18 |
|
Zalesje - Szack - Liuboml - Stavki |
07.19 |
|
Stavki - Volodymyr Volynskyj - Lutsk |
07.20 |
|
Lutsk - Radexiv |
07.21 |
|
Radexiv - Lvov /rest day/ |
07.22 - 07.23 |
|
Lvov - Scyrec - Drohobich |
07.24 |
|
Drohobich - Truskavec - Schidnycja - Skole - Koz'ova |
07.25 |
|
Koz'ova - Nizni Vorota - Volovec |
07.26 |
|
Volovec - Mizhirja - Niznij Bistrij - r. Rika /bridge/ |
07.27 |
|
r. Rika /bridge/ - Chust - Tiaciv - Solotvino |
07.28 |
|
Solotvino - Rachiv - Jasinia |
07.29 |
|
Jasinia - climb p. Goverla (2061 m) - Jasinia /rest day/ |
07.30 - 07.31 |
|
Jasinia - Tatariv - Vorochta - Volovoe |
08.01 |
|
Volovoe - Verchovina - Vyznica - Ispas |
08.02 |
|
Ispas - Chernovtsy /rest day/ |
08.03 - 08.04 |
|
Chernovtsy - Khotyn |
08.05 |
|
Khotyn - Kamenec Podolskij - Ustja - Bozovicia |
08.06 |
|
Buzovicia - Novodnistrovsk - Mogiliov Podolskij |
08.07 |
Moldova |
Mogiliov Podolskij - Ua/Md border - Soroca - Solonec |
08.08 |
|
Solonec - Rezina - Saharna |
08.09 |
|
Saharna - Chisinau |
08.10 |
|
Chisinau - Chimishlija - Comrad |
08.11 |
|
Comrad - Cadir-Lunga - Taraklia |
08.12 |
Ukraine |
Taraklia - Md/Ua border - Izmail |
08.13 |
|
Izmail - Kilija - Vylkove /rest day/ |
08.14 08.15 |
|
Vylkove - Primorskoje - Visneve - Zovtij Jar |
08.16 |
|
Zovtij Jar - Tuzli - Kurortne - Bilhorod Dnistrovskij |
08.17 |
|
Bilhorod Dnistrovskij - Odessa |
08.18 |